سئو داخلی که به SEO On-Page و SEO On-Page نیز معروف است ، مجموعه ای از اقدامات است که با بهینه سازی عناصر یک سایت ، باعث افزایش رتبه و بازدید از موتورهای جستجو می شود. سئو داخلی به بهینه سازی محتوا و کد HTML برای یک وب سایت اشاره دارد. برخلاف سئو داخلی ،یا سئو خارجیOff-Site وجود دارد که شامل پیوندهایی خارج از سایت شما و همچنین سیگنالهای دیگر از اینترنت به سایت شما می باشد.

سئو داخلی مناسب نه تنها به موتورهای جستجو کمک می کند سایت شما را بهتر تفسیر کنند ، بلکه به کاربران کمک می کند محتوای یک صفحه را بهتر درک کنند. اساساً ، سئو داخلی خوب به موتورهای جستجو کمک می کند آنچه کاربران در صفحات شما می بینند را درک کنند و ارزش محتوا را از دیدگاه آنها ارزیابی کنند. بنابراین ، موتورهای جستجو می توانند بهترین و مرتبط ترین صفحات را براساس جستجوهای کاربران ارائه دهند.

هدف نهایی سئو داخلی 

محتوای هر صفحه را بفهمید.

محتوای خود را به عنوان مرتبط ترین عبارات جستجو تعریف کنید.

با صفحه به عنوان یک صفحه ارزشمند رفتار کنید و آن را در صفحات نتایج جستجو نمایش دهید.

کلمات کلیدی ، محتوا و سئو داخلی

در گذشته ، سئو سایت داخلی به معنای استفاده از تعداد زیادی کلمات کلیدی از قسمتهای مختلف صفحه بود. با این حال ، این مورد دیگر نیست و کلمات کلیدی دیگر در دستور کار سئو داخلی نیستند. برای اینکه یک صفحه در گذشته رتبه خوبی داشته باشد ؛ آنها از بیشتر قسمتهای صفحه و تعداد زیادی از کلمات کلیدی مورد نظر خود برای اشاره به موتورهای جستجو استفاده کردند که این صفحه ارتباط زیادی با این کلمه کلیدی دارد و اولویت دوم تجربه کاربر است. به بیان ساده ، صفحه ای که رضایت کاربران را نداشته باشد در نتایج جستجو رتبه بالایی خواهد داشت.

با این حال امروزه این روش دیگر عملی نیست. موتورهای جستجو صفحات را با توجه به معنای آنها به کاربران نشان می دهند و مترادف کلمات کلیدی را نیز در نظر می گیرند. آنها همچنین به تکرار ترکیب کلمات کلیدی مختلف و مترادف آنها توجه می کنند. در حالی که کلمات کلیدی هنوز مهم هستند ، استفاده و تکرار یک فرم ثابت از کلمه کلیدی دیگر مهم نیست. این اولویت اصلی Google است. این صفحه در مورد درخواست های کاربران است. بنابراین ، پس از نوشتن مقاله ، همیشه از خود بپرسید که آیا این مقاله با درخواست کاربران با کلمه کلیدی خاصی که برای آن انتخاب کرده اید مطابقت دارد؟

به این ترتیب ، سئو داخلی کمتر به تکرار کلمات کلیدی و قرار دادن آنها در صفحه می پردازد. درعوض ، افکار خود را به سمت نکات خوب زندگی سوق دهید ، از جمله اینکه کاربران شما چه کسانی هستند ، به دنبال چه چیزی هستند و از چه عناوین و کلمات کلیدی می توانید برای نوشتن محتوای کاربر پسند و مرتبط استفاده کنید.

 محتوای صفحاتی که می خواهند سئو داخلی خوب داشته باشند باید دارای ویژگی های زیر باشد:

عمق: محتوای کم یکی از اهداف Google Panda بود. اگر این صفحه فرصت دارد رتبه خوبی با محتوای عمیق در موضوع دریافت کند.

کاربرپسند: محتوای سایت شما باید خوانا باشد ، عاری از تبلیغات و سایر موارد آزار دهنده باشد.

منحصر به فرد بودن: محتوای سایت شما نباید کپی سایت دیگری باشد و باید منحصراً نوشته شود.

اعتبار: در صورت امکان ، محتوای سایت شما باید یک منبع اطلاعاتی قابل اعتماد داشته باشد تا خوانندگان شما از اعتبار بالای آن اطمینان حاصل کنند.

سازگاری با اهداف کاربر: هر محتوای سایت شما باید مطابق با هدف اصلی شما ایجاد شده و انتظارات شما را برآورده کند. بنابراین ، اگر از کلمه کلیدی خاصی برای رتبه بندی استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که کاربرانی که آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند و از سایت شما بازدید می کنند ، به اهداف شما رسیده و اطلاعات کافی در مورد آن را دریافت می کنند.

پارامترهای سئو داخلیA مربوط به کلمات کلیدی نیستند

به غیر از بحث کلمات کلیدی ، عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر سایت شما سئو داخلی تأثیر می گذارند و بر رتبه بندی سایت شما تأثیر می گذارند. این عوامل عبارتند از:

پیوندهای درون صفحه ای: چند پیوند در صفحه وجود دارد؟ داخلی هستند یا خارجی؟ آن پیوندها کجا می روند؟

 • سرعت بارگذاری صفحه
 • از داده های ساختار Schema.Org استفاده کنید
 • ساختار URL
 • نمای موبایل
 • داده همتا

تمام پارامترهای بالا یک چیز را نشان می دهد. این در مورد ارائه یک تجربه کاربری عالی برای بازدید کنندگان سایت شما است. هرچه عملکرد صفحه بهتر باشد ، بهینه سازی داخلی نیز بهتر است.

چگونه صفحه را به صورت داخلی بهینه کنیم؟

برای سئو کامل و بهینه سازی صفحه ، باید متن و کد موجود در صفحه را تغییر دهید. با استفاده از نکات ارائه شده در زیر و محتوای مربوط به سئو داخلی در پایین این صفحه می توان به این مهم دست یافت.

راه حل های عملی و آموزش سایت سئو داخلی

وقتی صحبت از راه حل های سئو داخلی می شود ، بیشتر مردم به تگهای متا و کلمات کلیدی فکر می کنند. اگر به دنبال یک راه حل کار با سئو داخلی هستید ، در جای مناسب قرار دارید. این چک لیست راه حل های سئو داخلی برای افزایش بازدید در سایت شما است.

 • از URL مناسب استفاده کنید
 • عنوان صفحه را با یک کلمه کلیدی شروع کنید.
 • عنوان پست را با برچسب H1 بنویسید
 • – از پرونده های رسانه ای استفاده کنید.
 • زیرنویس سایت را در برچسب H2 قرار دهید
 • . از کلمات کلیدی در 100 کلمه اول متن استفاده کنید
 • – از طراحی واکنش گرا استفاده کنید
 • . از پیوندهای خارجی استفاده کنید
 • . از پیوندهای داخلی استفاده کنید
 • . سرعت سایت خود را بهبود ببخشید
 • . از کلمات کلیدی مشابه در متن موجود در صفحه استفاده کنید
 • . بهینه سازی تصویر
 • . از دکمه اشتراک شبکه های اجتماعی استفاده کنید
 • . انتشار مطالب طولانی
 • . زمان بیشتری که کاربران در صفحات می گذرانند
 • . کاربران را به اظهارنظر دعوت کنید

 

هدف نهایی سئوی داخلی چیست ؟

محتوای هر صفحه را بفهمید.
محتوای خود را به عنوان مرتبط ترین عبارات جستجو تعریف کنید.
با صفحه به عنوان یک صفحه ارزشمند رفتار کنید و آن را در صفحات نتایج جستجو نمایش دهید.

به صورت خلاصه سئو داخلی به دنبال چیست ؟

تمام پارامترهای بالا یک چیز را نشان می دهد. این در مورد ارائه یک تجربه کاربری عالی برای بازدید کنندگان سایت شما است. هرچه عملکرد صفحه بهتر باشد ، بهینه سازی داخلی نیز بهتر است.

سئو داخلی در گذشته و حال چه تغییری کرده است ؟

در گذشته ، سایت سئو داخلی به معنای استفاده از تعداد زیادی کلمات کلیدی از قسمتهای مختلف صفحه بود. با این حال ، این مورد دیگر نیست و کلمات کلیدی دیگر در دستور کار سئو داخلی نیستند.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما