سئو ویدیویی می توان گف بارها دیده ایم که ویدیو در کنار متن یکی از موثرترین انواع محتواست .که می‌توانید در پلتفرم‌های مختلف از آن استفاده کنید. و کاربرد های بسیار بی شماری دارد. اما در چند سال اخیر اهمیت این محتوا به مراتب بیشتر شده و خیلی‌ها از محتوایی ویدیویی استفاده می‌کنند. آمارهای زیادی وجود دارد که قراردادن ویدیو در صفحات سایت می‌توانید. میزان بازدید و مدت ماندگاری کاربر را بالا ببرد. و دیده ویدئو باعث بالا رفتن تعداد بازدید آن سایت هم می شود.

تکنیک های سئو ویدئویی

در ویدئو را روی سایت خودتان هم بارگذاری کنید

این بخش با کمک تکنیک هایی که در اختیار شما قرار می دهیم. میتوانید،  برای بهینه سازی ویدیو و سئو ویدئویی از آنها استفاده کنید.

مخاطبان را در نظر بگیرید

مخاطبان هدف همه جا مهم هستند؛ چراکه باید ببینید چه ذائقه‌ای دارند. روی چه پلتفرم‌هایی بیشتری آنلاین می‌شوند. و وقت بیشتری را میگذراند ، چه نوع محتوایی را می‌پسندند. و مورد دلخواه آن هاست و از چه دستگاهی برای تماشای ویدئو استفاده می‌کنند. به همین دلیل بهینه بودن محتوا برای دستگاه‌های موبایل از  اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است . بیشتر کاربران امروز فیلم و ویدئوهای را روی تبلت و گوشی‌های‌شان تماشا می‌کنند.

سئو ویدیویی چیست
سئو ویدیویی چیست

مطالعه بیشتر: سئو سایت

نقشه سایت ویدیویی داشته باشید

آن گونه که گفته شد و اطلاع دارید، نقشه سایت اهمیت بسیار زیادی دارد .و ثبت آن برای سئو خیلی مهم است. به همین دلیل اگر زیاد از محتوای ویدیویی استفاده می‌کنید. این پیشنهاد آ می‌دهیم که، حتما یک نقشه سایت جداگانه برای این منظور ایجاد کنید.

محتوا را در پلتفرم‌های مختلف به اشتراک بگذارید

همان‌طور که به‌اشتراک گذاری مقالات و محتوای متنی در بسترهای مختلف تاثیر بسیار بالایی .در سئو ویدیویی سایت و بهبود رتبه صفحات.دارد. به اشتراک گذاری ویدئو در پلتفرم‌های مختلف نظیر اینستاگرام، آپارات، لینکدین، یوتیوب و فیسبوک نیز می‌تواند. سیگنال‌های خوبی ایجاد کند و نتیجه خوبی را به همراه دارد.

ویدئو را روی سایت خودتان هم بارگذاری کنید

نکته مهم دیگر برای سئوی ویدیو این است .که تنها به بارگذاری محتوای ویدئویی روی پلتفرم‌ها مختلف اکتفا نکنید .و آن را روی سایت خودتان نیز قرار دهید. این کار باعث می شود ارزش  مطلب شما بالا برود .و کاربران بیشتری را جلب  توجه کند.

کپشن‌نویسی درست با کلمات کلیدی را در نظر بگیرید

هنگام آپلود ویدیو در شبکه‌های اجتماعی مختلف یادتان نرود. که یک کپش چشم گیر  شامل کلمات کلیدی و هشتگ‌های اصولی برای آن در نظر بگیرید. تا کاربران به تماشای آن مشتاق تر شوند.

نام فایل خود را اصولی انتخاب کنید

نام فایل ویدیویی بسیار مهم است. و به همین دلیل آن را چشم گیر و حاوی کلمه کلیدی در نظر بگیرید. که همسو با موضوع کلیپ باشد.

سئو ویدیویی چیست
سئو ویدیویی چیست

سئو ویدئو چرا اهمیت دارد؟

همان‌گونه که مجموعه اقداماتی را انجام می‌دهید. تا مقالات شما برای موتورهای جستجو خوب به نظر بیاید.  و رتبه بهتری بگیرند، به اقدامات و روش‌هایی که برای بهینه سازی ویدیو در موتورهای جستجو انجام می‌شود. سئوی ویدیو گفته می‌شود.

در دنیای امروز کاربران به دیده شدن  محتوای ویدئویی علاقه بیشتری نشان می‌دهند .و قرار گرفتن ویدئو در صدر نتایج جستجوی ویدئوها در گوگل می‌تواند تاثیر مناسبی در برندسازی و ترافیک بیشتر سایت شما داشته باشد .و بازخورد پیج شما را تا حدی بالا ببرد . از سوی دیگر باید این نکته را در نظر داشته باشید. که سئو فقط برای گوگل نیست و قرار گرفتن یک ویدئو در صدر نتایج جستجوی. پلتفرم‌های نمایش ویدئو مانند آپارات، نماشا، یوتیوب و…از  اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

چرا بهینه سازی ویدیو اهمیت دارد؟

چراکه تاثیر خوبی در سئو و رتبه سایت شما دارد و باید آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. حتی الگوریتم‌های گوگل هم تغییر کرده‌اند و علاوه بر عکس‌ها، ویدیوها را نیز شناسایی می‌کنند

.محل بارگذاری ویدئو کجاست و تاثیر آن بر سئو سایت چیست؟

 همان جوری  که محل انتشار محتوای متنی اهمیت دارد، محل بارگذاری ویدیوها نیز اهمیت  دارد. وقتی شما محتوای ویدیویی خود را یوتیوب آپلود می‌کنید، طبیعتا وقتی محتوا روی دومین موتور جستجو دنیا بعد از گوگل بارگذاری می‌شود، شانس شما برای دریافت نتایج بهتر بیشتر می‌شود.

در ایران که دسترسی به یوتیوب مسدود است، آپارات دومین پلتفرمی است که می‌توانید ویدیوهای خود را روی آن بارگذاری کنید. احتمالا در نتایج جستجو هم دیده‌اید که از یوتیوب و آپارات به شما نظراتی منتقل می‌شود و در نتیجه محتوای قرارگرفته در این دو سایت نسبت به ویدیوهای دیگر رتبه بهتری می‌گیرند.

مطالعه بیشتر: هزینه طراحی سایت با ورد پرس

کدام قالب‌های ویدئو برای وب بهتر هستند؟

شما می‌توانید ویدیوهای خود را با فرمت‌های مختلف رو وب بارگذاری کنید. اما  خب معمولا دو قالب mp4 و webm بیشترین کاربرد را دارند؛ چراکه می‌توانید و توانایی این را دارید که  فایل‌های باکیفیت ولی با حجم محدود را آپلود کنید. البته بیشترین مصرف هم  مربوط می شود به فرمت mp4 است، چون فرمت webm مانند فرمت webp در عکس‌ها، فعلا فقط توسط کروم و فایرفاکس پشتیبانی می‌شوند.

ویدیو روی سایت خودمان باشد یا روی آپارات؟

همان‌طور که اشاره کردیم ویدیوهای قرار گرفته روی یوتیوب و آپارات رتبه‌های بهتری می‌گیرند. از طرف دیگر قرار دادن ویدیو روی سایت خودمان نیز مزایا و ویژگی های مثبت  خودش را دارد. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شما نمی‌توانید همه ویدئوها روی سایت خودتان بارگذاری کنید؛ چراکه در این صورت هزینه‌های‌تان به شدت بالا خواهد رفت و افزایش پیدا می‌کند و باید منابع زیادی داشته باشید.

از طرف دیگر می‌توانید ویدئو آپارات را روی سایت خودتان نیز نمایش دهید و گوگل تشخیص می‌دهد که فایل تصویری روی صفحه سایت شما قرار دارد.

باید طبق محتوا و هدف تصمیم گیری کرد. بنابراین، به نوع محتوا و مخاطبان هدف خود توجه کنید. اگر ویدیوهای شما گزارشی، مربوط به رویداد، سرگرم‌کننده، تبلیغاتی یا معرفی محصولات است، می‌توانید آنها را در آپارات قرار داده و سپس روی سایت خودتان نمایش دهید.

اما اگر محتوای ویدیویی شما به صورت سفارشی و اختصاصی در موضوعات خاص و تخصصی تولید شده‌اند حتما آنها را در سایت خودتان قرار دهید و نکات بهینه سازی ویدیو را در نظر بگیرید.

به ‌طور کلی فقط به قرار دادن ویدئو در پلتفرم‌های مختلف قانع نباشید و خود را تنها اکتفا به آن نکنید و به دلیل بهبود سئو و ارزشمند بودن آن برای سایت، حتما محتوای ویدیویی را روی سایت خودتان نیز نمایش دهید.

مطالعه بیشتر: سئو تکنیکال چیست

سئو ویدیویی چیست؟

سئو ویدیویی می توان گف بارها دیده ایم که ویدیو در کنار متن یکی از موثرترین انواع محتواست .که می‌توانید در پلتفرم‌های مختلف از آن استفاده کنید. و کاربرد های بسیار بی شماری دارد. اما در چند سال اخیر اهمیت این محتوا به مراتب بیشتر شده و خیلی‌ها از محتوایی ویدیویی استفاده می‌کنند. آمارهای زیادی وجود دارد که قراردادن ویدیو در صفحات سایت می‌توانید. میزان بازدید و مدت ماندگاری کاربر را بالا ببرد. و دیده ویدئو باعث بالا رفتن تعداد بازدید آن سایت هم می شود

سئو ویدئو چرا اهمیت دارد؟

در دنیای امروز کاربران به دیده شدن  محتوای ویدئویی علاقه بیشتری نشان می‌دهند .و قرار گرفتن ویدئو در صدر نتایج جستجوی ویدئوها در گوگل می‌تواند تاثیر مناسبی در برندسازی و ترافیک بیشتر سایت شما داشته باشد .و بازخورد پیج شما را تا حدی بالا ببرد . از سوی دیگر باید این نکته را در نظر داشته باشید. که سئو فقط برای گوگل نیست و قرار گرفتن یک ویدئو در صدر نتایج جستجوی. پلتفرم‌های نمایش ویدئو مانند آپارات، نماشا، یوتیوب و…از  اهمیت بسیار بالایی برخوردار است

کدام قالب‌های ویدئو برای وب بهتر هستند؟

شما می‌توانید ویدیوهای خود را با فرمت‌های مختلف رو وب بارگذاری کنید. اما  خب معمولا دو قالب mp4 و webm بیشترین کاربرد را دارند؛ چراکه می‌توانید و توانایی این را دارید که  فایل‌های باکیفیت ولی با حجم محدود را آپلود کنید. البته بیشترین مصرف هم  مربوط می شود به فرمت mp4 است، چون فرمت webm مانند فرمت webp در عکس‌ها، فعلا فقط توسط کروم و فایرفاکس پشتیبانی می‌شوند.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما