سئو کلاه خاکستری چیست در واقع  میان سئو کلاه سفید و سیاه قرار می گیرد. در این دسته از سئو ما از تکنیک ‌های عادی سئو کلاه سفید استفاده می ‌کنیم . ولی در قسمت هایی که تکنیک ‌های کلاه سفید برای جواب دادن  به زمان زیادی احتیاج دارند. کمی شیطنت به خرج می ‌دهیم.

این به این معناست که در چنین شرایطی به سراغ تکنیک ‌هایی از سئو می ‌رویم که در واقع کلاه سیاه است. اما ما با حساسیت و تکنیک‌ هایی که در اجرای آن ها استفاده می کنیم، نمی ‌گذاریم گوگل متوجه تقلب کردن ما شود و ما را جریمه کند.

سئو کلاه خاکستری حرکت بر روی مواردی از سئو می باشد. که توسط الگوریتم های گوگل هنوز شامل مجازات نمی باشند .اما جزء تکنیک های مجاز سئو هم به حساب نمی آید. هدف به کارگیری این روش ها زودتر رسیدن به رتبه های بالا در گوگل می باشد.

گوگل یک سری الگوریتم برای تنبیه سایت های سوء استفاده کننده دارد. الگوریتم هایی که سایت های خریداری کننده لینک، کپی کننده محتوا و… را تشخیص می دهند.

در سئو کلاه سفید سئو کار از تمامی این الگوریتم ها دوری می کند. در سئو کلاه سیاه سئو کار متعمدانه از این روش ها استفاده می کند. در سئو کلاه خاکستری سئو کار به طور کامل از این الگوریتم ها دوری نمی کند. بلکه سعی می کند آن ها را فریب دهد.

وقتی یک سئو کار کلاه خاکستری قصد دارد. الگوریتم تشخیص متن کپی را فریب بدهد. باید بداند دقیقا چه الگوریتمی در مقابلش قرار گرفته است. این کار با آزمون و خطا میسر می شود.

سئو کلاه خاکستری در حال حاضر بدون خطر است. ولی در آینده سایت های سئو شده با این روش امکان دارد .مورد مجازات گوگل قرار بگیرند. بدین خاطر به هیچ وجه استفاده از تکنیک های ذکر شده در این مقاله را پیشنهاد نمی کنیم.

سئو کلاه خاکستری
سئو کلاه خاکستری

بکلینک های خاکستری در شبکه های اجتماعی

در سئو کلاه سفید شما در سایت به کاربران امکان اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی را می دهید. اما روش سئو کلاه خاکستری در شبکه های اجتماعیبه صورت زیر می باشد :

 • پیدا کردن رقیبان در شبکه های اجتماعی. تقاضای تبادل لینک در شبکه های اجتماعی به آن ها
 • پیدا کردن سایت های که با شبکه های اجتماعی در ارتباط هستند. تقاضای تبادل لینک در شبکه ای اجتماعی به آن ها
 • پیدا کردن اشخاص معروف و پیشنهاد اینفلوئنسر مارکتینگ به آن ها .تبلیغ در ازای دریافت وجه.
 • یافتن صفحه های پر طرفدار و خرید لینک از آن صفحه ها
 • پیدا کردن صفحه های دور افتاده و پیشنهاد خرید صفحه به صاحبان آن ها و اضافه کردن لینک در صفحه های که خریداری شده است.

مطالعه بیشتر: سئو کلاه سفید چیست؟

تکینک های سئو کلاه خاکستری

 • آپدیت کردن سایت به روش کلاه خاکستری

در روش سئو کلاه سفید صفحه های سایت را در فاصله های مرتب و منظم بروز رسانی می کنند. این بروز رسانی ها شامل افزودن مطالب جدید و ویرایش کردن مطالب قدیمی در صورت وجود مشکل در آن ها است.

در سئو کلاه خاکستری ویرایش ها به صورت صوری و دورغین انجام داده می شود. تغییراتی در حد تغییر تاریخ بروز رسانی، تغییر کدهای رنگ قسمت های مختلف سایت. ویرایش مکان تگ ها و سپس درج کدهای مکان دهی در CSS برای عدم برهم ریختگی در ظاهر سایت.

هدف سئو کلاه خاکستری از این کارها فریب موتورهای جستجو است. بدین خاطر تغییرات در هر بخشی حتی در کد های جاوا اسکریپت هم می تواند برای سئو کار کلاه خاکستری مطلوب باشد. مانند تغییر کد های مرتبط به اسلایدر صفحه و نظیر ان ها.

سئو کلاه خاکستری
سئو کلاه خاکستری
 • بکلینک از سایت ها و بلاگ ها در سئو کلاه خاکستری

در سئو کلاه سفید از وبلاگ های خود و دوستان و وبلاگ های مرتبط و همچنین از سایت های مرتبط لینک دریافت می شود. بعضی از این لینک ها با کمک ارسال پست مهمان تهیه می شود و بعضی هم خریداریی می شوند.

درسئو کلاه خاکستری لینک های خریداری شده به طور محدود و تنها از سایت های مرتبط انجام شده. و سعی می شود متن لنگر شده لینک ها بسیار جذاب نوشته شود.

در این روش سئو کار تلاش می کند تا با افزایش نرخ کلیک لینک های تبلیغاتی احتمال قرار دادن لینک به عنوان لینک خریداری شده را کم می کند. اصولا سئو کار کلاه خاکستری در هنگام خرید لینک تلاش می کند که فعالیت هایش بسیار به سئو کاران کلاه سفید شبیه باشد.

سئو کاران کلاه خاکستری قائدتا مانع از بین رفتن لینک های خریداری شده می شوند. و در بازه های زمانی مشخص شده اعتبار به اتمام رسیده لینک ها را باز خرید می کنند. به این ترتیب موتورهای جستجو هرگز با حذف عده زیاد لینک مواجه نخواهند شد.

 • کلمات کلیدی در سئو کلاه خاکستری

کلمات کلیدی در سئو کلاه سفید با تحقیق کلمات کلیدی مرتبط با سایت انجام شده و بعد از یافتن کلماتی که بیشترین ترافیک را ایجاد کرده و کم ترین رقابت بر سر آن ها است. محتوای سایت را اولویت بندی می کنند.

در سئو کلاه خاکستری  تحقیق کلمات کلیدی بر اساس پر مخاطب ترین کلمات در زمینه کاری سایت انجام شده و محتوا را بر اساس آن ایجاد می کنند. مثلا اگر سایتی فلز می فروشد. امکان دارد کلمه کلیدی کشف گنج عظیم در کرمانشاه باشد. و سایت بخواهد برای آن محتوا ایجاد کند.کلمات کلیدی در این روش بر اساس بیشترین ترافیک ممکن استخراج می شود.

 • خرید سوشیال سیگنال

گوگل چندین سال است برای این که اطمینان داشته باشد .یک سایت اعتبار زیادی دارد. به رفتار مخاطبان نسبت به برند او در شبکه های اجتماعی دقت می کند. به عنوان نمونه اگر متوجه شود که در لینک ، مخاطبان پست های انتشار داده شده را لایک می کنند. به آن نظر مثبت نشان داده و حتی آن ها را به اشتراک می گذارند.

مثلا اگر رفتار مثبت مخاطبان در اکانت های فیسبوک و توییتر سایت ما را مشاهده کند. به ما قدرت بیشتری را می دهد. اما خب تا این جا از تکنیک های کلاه سفید کمی صحبت کردیم.در اصل اگر بخواهیم منتظر بمانیم مخاطبان در شبکه های اجتماعی، اکانت ما را دنبال کرده. سپس به پست ها علاقه مند شده و در نهایت اقدام به لایک و کامنت برای آن کنند، باید زمان بیشتری منتظر بمانیم.

 • لینک سازی خارجی کنید

عملا بخش  بزرگی از رقابت در دنیای سئو، مخصوصا در حوزه های پر رقابت، بر سر لینک سازی خارجی است. دقیقا مشابه سوشیال سیگنال، گوگل می گوید. اگر شما وب سایت معتبری باشید، قطعا سایت های دیگر در سطح سایت  به شما لینک می دهند. بنابراین گوگل انتظار دارد شما سال های سال محتوا تولید کنید .و همین طور به یک برند معتبر تبدیل شوید.و سپس لینک خارجی طبیعی دریافت کنید.

اما باز هم اگر بخواهیم به سراغ تکنیک های کلاه خاکستری برویم، باید اقدام به ساختن یا خریدن لینک خارجی کنیم. در این تکنیک به سراغ سایت های معتبر فروشنده بک لینک می رویم و از آن ها می خواهیم به سایت ما لینک بدهند.

همین طور امکان دارد بعضی از مواقع خودمان در بخش کامنت های سایت های دیگر، در انجمن ها و… اقدام به لینک سازی کنیم.

 • Pbn بسازید

Pbn  یکی از خطرناک ترین و در عین حال  یکی ازقدرت مند ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه می باشد .که بعد ازگذر زمان  گوگل با آپدیت الگوریتم ها توانست آن را شناسایی کند . و سایت هایی که از آن استفاده کرده بودند را جریمه کند.

در تکنیک pbn، یک شبکه از وب سایت ها و وبلاگ ها را ایجاد می کردیم. از آن ها به یک دیگر لینک می دهیم و بعد از این که همه ان ها قدرت زیادی گرفتند، به مرور لینک دادن از آن ها به سایت اصلی را شروع می کنیم.

حال این تکنیک سئو کلاه سیاه بود. پس چگونه از تکنیک کلاه خاکستری آن استفاده کنیم؟  برخی ها در این چند سالی که در حال دریافت پروژه های سئو سایت هستند .، چه آن زمان که به شکل فردی کار می کردند و چه الان که در حال فعالیت با مجموعه و تیم خودشان هستند ، انواع روش های pbn را استفاده کرده اند  تا به یک فرمول مناسب برسند و البته در اخر یک روش pbn متفاوت را ایجاد  می کنند.

مطالعه بیشتر: سئو کلاه سیاه چیست؟

در این روش به جای این که از تعداد زیادی سایت های ساخته شده به دست خود استفاده شود. شبکه pbn خود را روی یک شبکه وبلاگی اجاره ایگرد می اورید. منظورم سایت ها و وبلاگ هایی است که متعلق به خود نیستند. و برای ساختن شان هزینه و زمان زیادی  مصرف نکرده اند.

 • از کامنت ها کمک بگیرید

در این تکنیک کلاه خاکستری سئو هم باز پای آپدیت محتوا در میان می باشد. ببینید زمانی که کاربران پایین یک صفحه یا مقاله شما نظر خودشان را انتشار می دهند، محتوای صفحه شما آپدیت می شود  و مقداری متن به آن افزوده می شود. به این ترتیب صفحه شما قدرت سئو بیشتری پیدا می کند.

علاوه بر این، گوگل دقیقا مشابه اینستاگرام، نسبت به تعامل مخاطب نظر مثبتی دارد. این یعنی زمانی که کاربران شما اقدام به منتشر کردن نظرشان پایین محتواهای سایت می کنند. گوگل متوجه می شود که محتوای شما  از جذابیت بالایی برخوردار است . و باز برایش قدرت بیشتری در نظر می گیرد.

 • اهمیت gray hat سئو

قبل از این که به سراغ تکنیک های سئو کلاه خاکستری بروم،  کمی هم در مورد اهمیت این روش بهینه سازی سایت صحبت کنم. به صورت اختصار، اهمیت تکنیک های کلاه خاکستری در این خلاصه می شود که می توانید به کمک ان ها، با هزینه کم، زمان کوتاه و ریسک پایین، به صفحه های  اول برسید.

در واقع اگر بخواهید در کلاه سفید فعالیت کنید، مجبورید زمان زیادی را برای رسیدن به صفحه های اول طی کنید. در بعضی حیطه ها شاید بیشتر از چند سال زمان از آن طرف اگر بخواهید به سراغ کلاه سیاه ها بروید، احتمالا بعد از مدت کوتاهی دچار پنالتی گوگل شده و کل کسب و کار اینترنتی تان از بین می رود.

اما مزیت  سئو کلاه خاکستری این می باشد که می توانید با کمترین ریسک و بیش ترین سرعت، سایت خودتان را به صفحات اول برسانید. می توانم بگویم که همین حالا نزدیک به 95 درصد سایت هایی که در صفحات اول گوگل مورد بازدید قرار گرفته اند، به کمک همین تکنیک های کلاه خاکستری در نتایج دیده می شوند.

مطالعه بیشتر: سئو خارجی سایت

بکلینک های خاکستری در شبکه های اجتماعی :

پیدا کردن رقیبان در شبکه های اجتماعی. تقاضای تبادل لینک در شبکه های اجتماعی به آن ها
پیدا کردن سایت های که با شبکه های اجتماعی در ارتباط هستند. تقاضای تبادل لینک در شبکه ای اجتماعی به آن ها
پیدا کردن اشخاص معروف و پیشنهاد اینفلوئنسر مارکتینگ به آن ها .تبلیغ در ازای دریافت وجه.
یافتن صفحه های پر طرفدار و خرید لینک از آن صفحه ها
پیدا کردن صفحه های دور افتاده و پیشنهاد خرید صفحه به صاحبان آن ها و اضافه کردن لینک در صفحه های که خریداری شده است.

لینک سازی خارجی کنید?

عملا بخش  بزرگی از رقابت در دنیای سئو، مخصوصا در حوزه های پر رقابت، بر سر لینک سازی خارجی است. دقیقا مشابه سوشیال سیگنال، گوگل می گوید. اگر شما وب سایت معتبری باشید، قطعا سایت های دیگر در سطح سایت  به شما لینک می دهند. بنابراین گوگل انتظار دارد شما سال های سال محتوا تولید کنید .و همین طور به یک برند معتبر تبدیل شوید.و سپس لینک خارجی طبیعی دریافت کنید.

قدرت مند ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه چیست؟

Pbn  یکی از خطرناک ترین و در عین حال  یکی ازقدرت مند ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه می باشد.در تکنیک pbn، یک شبکه از وب سایت ها و وبلاگ ها را ایجاد می کردیم. از آن ها به یک دیگر لینک می دهیم و بعد از این که همه ان ها قدرت زیادی گرفتند، به مرور لینک دادن از آن ها به سایت اصلی را شروع می کنیم

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما