سئو کلاه سیاه چیست به مجموعه ‌‌ای از روش‌‌ ها و تکنیک‌‌ های غیر قانونی  برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو گفته می‌‌شود.در واقع به روش‌‌ هایی که از قوانین گوگل تبعیت نمی‌‌ کنند.

روش سئو کلاه سیاه  دقیقا خلاف روش های سئو کلاه سفید می باشد . در هر دو روش هدف بهینه ‌‌سازی سایت است. با این تفاوت که در روش اول بدون در نظر گرفتن قوانین و در روش دوم با پیروی کردن از قوانین بهینه‌‌ سازی را انجام می‌‌دهیم.

از تکنیک های سئو کلاه سیاه می توان به استفاده بی رویه از کلمه های کلیدی. مخفی کاری و همین طور استفاده از شبکه های لینک خصوصی اشاره داشت.

در روش سئو کلاه سیاه برای رسیدن به اهداف خود احتیاج به این نیست که مدت زیادی منتظر بمانیم. و علاوه بر زمان میزان هزینه ‌‌ها در این روش کاهش پیدا می کنند.

البته این روش نتیجه پایداری ندارد. و هر لحظه این امکان وجود دارد. که سایت ازجانب الگوریتم‌‌ های گوگل مجازات شود. و در پی مجازات، سایت شما اعتبار خود را دست می دهد و از صفحه نتایج جستجو حذف شود.

سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سیاه

مطالعه بیشتر: سئو کلاه سفید چیست؟

چرا استفاده از سئو کلاه سیاه خطرناک است و به سایت آسیب می‌رساند؟

 1. بکارگیری روش‌ های سئو کلاه سیاه، می ‌تواند وب سایت و برند شما را با آسیب جدی رو به رو کند. بکارگیری این روش ‌ها می ‌تواند سبب کاهش رتبه سایت و یا حتی باعث شود. که سایت شما از لیست نتیجه های جست و جو حذف شود .

به خاطر داشته باشید که ماهیت این روش ‌ها بر خلاف دستورالعمل‌ های سئو در موتورهای جستجو است .و می ‌تواند باعث به عدم نمایش سایت در لیست نتایج دریافتی از موتورهای جستجو شود.

 1. نتیجه های حاصل از سئو کلاه سیاه، اگر چه نتیجه‌ ای بدست آید، کوتاه مدت می باشند. و ماندگاری آن چنانی ندارند. استراتژی‌های کلاه سیاه براساس ضعف موتورهای جستجو در رتبه‌ بندی سایت ‌ها تعریف می ‌شوند .

و با رفع چنین ضعف‌ هایی، تمام دستاورد های شما از بین می رود. این را هم به خاطر داشته باشید که طراحان موتورهای جستجو، به طور مداوم سیستم ‌ها و الگوریتم ‌های خود را بهبود می‌  بخشند تا  مانع کاربردهای نامطلوب شوند.

 1. خروجی بسیاری از روش‌ های کلاه سیاه، یک تجربه کاربری ضعیف، آزار دهنده یا گمراه کننده را برای مخاطبان به ارمغان می رساند . که می ‌تواند باعث ترک کاربران از صفحه شما شود یا برند شما را به مانند سایت‌ های اسپم و بی‌ ارزش جلوه بدهد.

تکنیک‌های کلاه سیاه در SEO

استفاده بی‌رویه از کلمات کلیدی

Keyword  stuffing  یا در معنای لغات چپاندن کلمه کلیدی، زمانی اتفاق می‌افتد. که شما متن خود را با کلمات کلیدی نا مرتبط پر می‌ کنید. این کار برای دست کاری و فریب دادن الگوریتم‌ های موتور جستجو مورد استفاده قرار می گیرد.

تا از این طریق در رتبه ‌های بالای نتیجه های  جستجو دیده شوید. اضافه کردن کلمات کلیدی مشابه و مشتقات آن در متن بدون اینکه ارزشی به مخاطب اضافه کند، فقط یک تجربه کاربری بد ایجاد خواهد کرد.

حتی این امکان وجود دارد که باعث شود صفحه شما در نتیجه های جستجوی نا مرتبطی دیده شود. و رتبه کسب کند. گوگل keyword stuffing را این گونه توضیح می‌ دهد که :

 • لیستی از شماره تلفن‌ های بلا استفاده و بی معنی.
 • متن های طولانی از تمام اسامی شهرها یا کلماتی که صفحه با آن‌ ها رتبه‌ ای کسب کند.
 • تکرار کلمات یا عبارات یکسان که بیش از حد و غیر‌طبیعی به نظر می ‌رسد.
سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سیاه

به صورت کلی شما باید در محتوایی که می ‌نویسید، ارزشی برای مخاطب به وجود بیاورید. صرفاً نوشتن کلمات مرتبط  کنار هم دیگر به قصد سئو کردن آن ها، جزو تکنیک‌ های کلاه سیاه به حساب می‌ آید.

البته می ‌توانید قبل از تولید محتوا ، بررسی کنید و مشاهده کنید که مخاطبین چه چیز هایی را بیشتر جستجو می ‌کنند و دنبال چه چیز هایی هستند . اما استفاده بی رویه از این کلمات کلیدی در محتوا فکر چندان خوبی نمی باشد. به جای این کار، تمرکز خود را روی تولید محتواهای مفید و ارزشمند بگذارید.

مخفی‌کاری

تکنیک مخفی‌کاری یا cloaking  در اصل نشان دهنده  یک نسخه از محتوا به کاربران و نسخه متفاوتی به موتورهای جستجو می باشد. وب سایت‌ ها اکثرا از این تکنیک استفاده می ‌کنند. تا یک محتوا بتواند برای حوزه‌ هایی نا مرتبط با موضوع صفحه رتبه کسب کند. البته سایت‌ های اسپم از این تکنیک با هدف مخفی کردن محتوای خود از ربات‌ ها، استفاده می‌ کنند.

تصیح کردن و سازگار کردن محتوای سایت برای گروه‌ های مختلف کاربران امری قابل قبول محسوب می شود . به عنوان نمونه : امکان دارد که شما وب سایت خود را در حالت نمایش موبایل کوچک و بهینه‌ تر طراحی کنید. یا مثلاً زبان وب سایت خود را بسته به کشوری که مخاطب‌ هایتان از آن، سایت شما را  مشاهده می ‌کند، تغییر دهید.

وب سایت‌ هایی  همچون Forbes  یا Inc امکان دارد حتی تبلیغاتی که در یک صفحه نشان می ‌دهند را برحسب شرایط عوض کنند. تا زمانی که محتوا را صرفاً به خاطر مخفی کردن از موتور های جستجو عوض نمی ‌کنید، این مثال‌ ها کاملاً قابل قبول باشند.

از آن جایی که قوانین چندان مشخصی در این زمینه موجود نیست که چه چیزی مورد قبول است یا خیر ، پیشنهاد می ‌کنیم از خودتان بپرسید، آیا تغییراتی که می دهید به نفع کاربران‌تان است یا نه؟

اگر پاسخ به این سوال مثبت باشد، پس می ‌توان اطمینان داشت که این کار مورد قبول است. شما باید با موتورهای جستجو هم مانند کاربران واقعی بر خورد کنید . برای این که مشاهده کنید  گوگل چه دیدی نسبت به سایت شما دارد می‌ توانید از ابزار Fetch as Google استفاده کنید.

خرید لینک

خرید لینک، یکی از بدترین تکنیک‌‌ های سئو کلاه سیاه محسوب می شود . با این که این روش ریسک بالایی دارد ولی جزو روش‌‌ هایی است .که وب مستر ها ه چنان از آن استفاده می‌‌ کنند. در این روش شما لینک مورد نظر خود را به سایتی می‌‌ دهید و در ازای آن به صورت ماهانه یا دائمی مبلغی را پرداخت می ‌‌کنید.

مزرعه لینک

مزرعه لینک، یکی از سریع‌‌ ترین روش‌‌ های دریافت لینک به صورت روزانه  می باشد که امروزه به عنوان یک روش اسپم شناخته شده است. در اصل مزرعه لینک به گروهی از وب سایت‌‌ ها می‌‌ گویند که به صورت گروهی لینک می ‌‌دهند.

سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سیاه

مطالعه بیشتر: طراحی سایت حسابداری

نظرات اسپم در بلاگ‌ ها

این روش شامل اضافه کردن لینک وب سایت در بخش کامنت وب سایت ‌های دیگر نیز می شود . البته که امروزه این اتفاق کمتر می ‌افتد زیرا  الگوریتم‌ های گوگل در به روز رسانی‌ های جدید امکان شناسایی این کامنت‌ ها و بی اثر کردن این لینک‌ ها را دارند.

این بدین معنا می باشد که لینک ‌ها به صورت نوفالو انتشار داده می شوند. و به ربات‌ های گوگل می‌ گوید که آن‌ ها را دنبال نکنند. در نتیجه اعتبار این صفحه به جای دیگری منتقل نخواهد شد.

اگر صاحب وب سایتی هستید که دارای بخش نظر دهی مطالب است. پیشنهاد می‌ کنیم نظارت مناسبی روی کامنت‌ ها داشته باشید.  زیرا  اگر صفحاتی که نظرات اسپم زیادی داشته باشد . گوگل ان را جریمه و به مرور از صفحه نتایج جستجو حذف می‌ کند.

لینک‌های پولی

موتورهای جستجو  همچون گوگل، خرید و فروش لینک‌ ها را اکیداً ممنوع کرده است. آن ها در وب سایت خود اعلام کرده اند که « هرگونه لینکی که با هدف دستکاری و فریب پیج رنک یا رتبه بندی سایت‌ها در گوگل ایجاد شده باشد، مغایر با قوانین وب مستر گوگل است.»

اگر اطمینان کامل را ندارید که چه لینک‌ هایی قابل قبول نخواهند بود، می‌ توانید از بخش دستور العمل های FTC اطمینان حاصل فرمایید.

بهتر است از پرداخت پول به سایر وب سایت‌ ها برای قرار دادن لینک در آن ها بپرهیز کنید.  زیرا که گوگل هر دو سایت خریدار و فروشنده را در نتیجه این اقدام جریمه خواهد کرد.

اگر قبل از خواندن این مقاله، اقدام به خرید بک لینک کرده اید، بهتر است هرچه زود تر به سراغ حذف کردن آن ها بروید. اگر دسترسی به وب‌ مستر سایت‌ه ا ندارید می ‌توانید از طریق ابزار disavow links اقدام به بی اثر کردن لینک ‌ها هم کنید.

چگونه و در چه مواقعی، وجود سئو کلاه سیاه را گزارش کنیم؟

در بعضی مواقع لازم است که وجود سئو کلاه سیاه در یک وب سایت را گزارش دهید، چرا که این کار براساس قوانین موتورهای جستجو مطلوب و قابل انجام است.

با مشاهده هر یک از موارد زیر، می‌توانید گزارش خود را به راحتی ارسال کنید:

 • سایت‌ هایی که از تکنیک ‌هایی که گفته شد در قسمت قبل استفاده می ‌کنند را گزارش دهید.
 • وجود اسپم یا همان تعریف یک کلمه کلیدی به صورت وسیع و بی قید و شرط.
 • وب سایت‌ هایی که با استفاده از تکنیک سئو منفی، علیه شما فعالیت می ‌کنند.
 • وب سایت دیگری که وب سایت شما را، حتی اگر به عمد نباشد، گزارش کرده است.

مقایسه روش سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

 • سئو کلاه سیاه  : به جای اطاعت از دستوالعمل‌ های تعریف شده و قوانین موتورهای جستجو برای ارتقا رتبه سایت، مبانی این دستورالعمل ‌ها استخراج می شود تا سیستم رتبه‌ بندی فریب داده شود و رتبه سایت ارتقا بیابد.
 • سئو کلاه سفید  : تعهد کامل و بی ‌نقصی در اطاعت از دستورالعمل ‌های تعریف شده، توسط موتورهای جستجو، وجود دارد تا بتوان رتبه سایت را به درستی ارتقا بدهد. در مدیریت برخی از سایت ‌ها ترجیح داده می ‌شود. که به جای استفاده از سئو کلاه  سفید و رعایت تمام اصول، روش‌ های سئو کلاه سیاه به کار گرفته شود.

ارزان بودن  راه های سئو کلاه سیاه و بازدهی سریع آن‌ ها، از دسته دلایلی  می باشد که هر فردی را وسوسه می ‌کنند تا دست به این قمار بزند و با فریب دادن الگوریتم‌ های سئو ، میزان بازدید از سایت خود را افزایش  بدهد.

مطالعه بیشتر: سئو داخلی چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست?

سئو کلاه سیاه چیست به مجموعه ‌‌ای از روش‌‌ ها و تکنیک‌‌ های غیر قانونی  برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو گفته می‌‌شود.در واقع به روش‌‌ هایی که از قوانین گوگل تبعیت نمی‌‌ کنند.از تکنیک های سئو کلاه سیاه می توان به استفاده بی رویه از کلمه های کلیدی. مخفی کاری و همین طور استفاده از شبکه های لینک خصوصی اشاره داشت.

چرا استفاده از سئو کلاه سیاه خطرناک است و به سایت آسیب می‌رساند؟

1.بکارگیری روش‌ های سئو کلاه سیاه، می ‌تواند وب سایت و برند شما را با آسیب جدی رو به رو کند.
2.نتیجه های حاصل از سئو کلاه سیاه، اگر چه نتیجه‌ ای بدست آید، کوتاه مدت می باشند. و ماندگاری آن چنانی ندارند. استراتژی‌های کلاه سیاه براساس ضعف موتورهای جستجو در رتبه‌ بندی سایت ‌ها تعریف می ‌شوند
3.خروجی بسیاری از روش‌ های کلاه سیاه، یک تجربه کاربری ضعیف، آزار دهنده یا گمراه کننده را برای مخاطبان به ارمغان می رساند . که می ‌تواند باعث ترک کاربران از صفحه شما شود یا برند شما را به مانند سایت‌ های اسپم و بی‌ ارزش جلوه بدهد.

مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک، یکی از سریع‌‌ ترین روش‌‌ های دریافت لینک به صورت روزانه  می باشد که امروزه به عنوان یک روش اسپم شناخته شده است. در اصل مزرعه لینک به گروهی از وب سایت‌‌ ها می‌‌ گویند که به صورت گروهی لینک می ‌‌دهند.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما