طراحی سایت بدون کد نویسی، عنوانی می باشد که این‌ روزها برای دست‌ یابی به یک وب ‌سایت زیاد جستجو می‌ شود. عبارت طراحی سایت اکثرا در ذهن ‌ها فعالیت کد نویسی را شکل می دهد. اما امکان این وجود دارد .که بدون نیاز به کد نویسی یک وب‌سایت راه‌اندازی کنیم.

پاسخ این سوال مثبت می باشد! طراحی سایت بدون برنامه ‌نویسی هم امکانش وجود دارد. اما شاید کلمه‌ ی طراحی در اینجا زیاد مناسب نباشد.

طراحی زمانی اتفاق می‌ افتد که شما قصد خلق اثر جدیدی را دارید یا زمانی که می‌ خواهید ایده ‌پردازی کنید و طرحی را بنا کنید. اما در مراحل طراحی سایت بدون کد نویسی ما طراحی خاصی را انجام نمی‌ دهیم. بلکه اکثرا از طراحی‌ های موجود استفاده می ‌کنیم. برخی مواقع هم می‌ توانیم آن ها را تغییر دهیم یا ان ها را شخصی سازی کنیم.

خب بیشتر از این به جزییات نمی‌ پردازم و وارد بخش اصلی موضوع می ‌شویم. با ما همراه باشید تا ما شما را در این مقاله با طراحی سایت بدون کد نویسی اشنا کنیم:

حالا چگونه بدون برنامه ‌نویسی سایت طراحی کنیم

همان طور که می دانید، بهترین و بهینه ‌ترین روش برای راه‌ اندازی سایت بدون کد نویسی، استفاده از است. به کمک وردپرس شما از کد هایی که قبل توسط بهترین برنامه‌ نویس‌ ها به وجود امده  از ورد پرس می باشدکه به صورت رایگان می توانید ار ان استفاده کنید

اموزش وردپرس، بهترین راه برای ساخت سایت بدون برنامه ‌نویسی

برای یادگیری وردپرس هیچ احتیاجی به صرف کردن هزینه و زمان زیادی نخواهید داشت. کافی است نکته ها و مطالب را به صورت دسته‌ بندی شده و صحیح یاد بگیرید.. به همین خاطر دو پیشنهاد خیلی عالی برای شما همراهان عزیز ادمین‌ سایت در نظر داریم :

۱- آموزش رایگان وردپرس

در ادمین‌ سایت بخشی به نام آموزش‌ های رایگان وجود دارد. بخشی که بسیاری از مطالب را می ‌توانید به صورت دسته‌ بندی شده و استاندارد در این قسمت اموزش ببینید. تمامی مطالب درس به درس با توضیحات جامع در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

مطالعه بیشتر: چگونه طراحی سایت کنیم

طراحی سایت بدون کد نویسی
طراحی سایت بدون کد نویسی

ورد پرس چیست؟

وردپرس سیستمی می باشد که برای مدیریت محتوای سایت که به صورت رایگان به کار گرفته می شود. با کمک این سیستم می ‌توانید بخش ‌های متنوع ظاهر و محتوای سایت را مدیریت کنید.
این سیستم  یکی ازمحبوب‌ ترین سیستم‌ مدیریت محتوا در دنیا محسوب می شود. می ‌توان گفت تقریباً یک سوم از سایت‌های توسط برنامه وردپرس ساخته می شوند.

چرا باید از وردپرس استفاده کرد؟

دلایل هایی وجود دارند که می ‌توان گفت استفاده از وردپرس سبب محبوبت ان شده است.در ادامه چند دلیل مهم برای استفاده از وردپرس بیان کرده ایم.

  1. رایگان بودن :

شما می توانید بدون هیچ هزینه ‌ای یک وب‌ سایت راه‌اندازی کنید. و آن را هر طور که می ‌خواهید گسترش دهید.و همچنین  از هزاران امکانات رایگان وردپرس لذت ببرید.

  1. قابلیت توسعه:

به لطف وجود هزاران‌ افزونه و قالب‌ های رایگان و تجاری در وردپرس، هر ویژگی یا امکانی را که بخواهید می ‌توانید به سایت خود بیفزایید.

  1. یادگیری ساده

یا گرفتن وردپرس اصلاً کار پیچیده و سختی نمی باشد. به کمک این آموزش یاد می‌ گیرید چگونه یک وب‌ سایت راه‌اندازی کنید و به راحتی و آن را مدیریت کنید.

  1. منابع آموزش فراوان

برای وردپرس منابع اطلاعاتی بسیار زیادی موجود می باشد. که به اسانی می ‌توانید به کمک آن ها خود را همیشه به روز نگه دارید. اگر به سوال یا مشکلی برخوردید در انجمن ‌های وردپرس یا دیگر کاربر وردپرسی در تعامل باشید.

2. آموزش ویدیویی وردپرس

در آموزش ویدیویی وردپرس، شما می ‌توانید از ابتدایی ‌ترین نکته های  یک وب‌ سایت مانند نحوه شکل گیری صفحه های سایت، تعریف هاست و دامنه، نحوه خرید هاست تا اصلی ‌ترین نکته ها همچون انتخاب قالب وردپرس، انجام تنظیمات آن و… را قدم به قدم در قالب آموزش ‌های ویدیویی اموزش ببینید.

در واقع این آموزش فقط مختص وردپرس نمی باشد. این یک آموزش راه‌ اندازی وب سایت بدون کد نویسی می باشد. و مباحث آن بسیار فراتر از بحث وردپرس است.

مطالعه بیشتر: مزایای استفاده از ورد پرس

طراحی سایت بدون کد نویسی
طراحی سایت بدون کد نویسی

آموزش ساخت سایت بدون کد نویسی مناسب چه افرادی می باشد؟

  • برای افرادی که ایده ای در ذهن دارند و می خواهند در مورد آن در اینترنت یک سایت داشته باشند. مثلا فروش وسایل شعبده بازی، تفریحی و دیگر وسایل ها
  • برای کسانی که کسب و کاری دارند و می خواهند کسب و کار خود را در اینترنت گسترش بدهند.
  • برای افرادی که می خواهند سایت شخصی برای خودتان داشته باشند،که رزومه کاری، توانمندی ها وغیره  را به اشتراک بگذارید.
  • برای کسانی که می خواهند سایت دانلود آهنگ و فیلم برای خود طراحی کنند .
  • برای افرادی که در مورد تخصصشان محتوای ویژه ای دارند و می خواهند از ان کسب درآمد ی بدست اورند.
  • او همین طور برای کسانی که می خواهند با استفاده از ساخت سایت برای شرکت ها،موسسه ها و افراد، کسب درآمد کنند.

مزیت های استفاده از سایت سازها :

بدون شک برای ساخت سایت بدون کد نویسی توسط وردپرس هم احتیاج به صرف زمان برای یادگیری و کار با آن می باشد. درست می باشد که رایگان است و کار با آن ساده می باشد. اما به هر حال کار با هر سیستمی احتیاج به اموزش و یاد گیری دارد . از طرفی پشتیبانی در کار نیست همه چیز به عهده خود شما قرار می گیرد.

همین طور اگر بخواهید ساخت سایت تان را به عهده شرکت های طراحی سایت بسپارید با برخی از مشکلات و موانع ها رو به رو خواهید شد .از عمده ترین مشکلاتش هزینه زیادی می باشد که باید پرداخته شود و این باعث می شود خیلی از دوستان سمت طراحی سایت نروند.

اما اگر از سایت ساز ها برای ساخت سایت تان استفاده کنید چیزی میان وردپرس و شرکت های طراحی سایت می باشد. اول این که مثل وردپرس همه چیز دست خود شما قرار می گیرد. ولی با امکانات خیلی بیشتر مثل ارائه قالب های متنوع و طراحی صفحه های با درگ اند دراپ کردن.

دوم این که پولی  می باشد و شما باید هزینه ای برایش پرداخت کنید. اما نه قیمت سنگین با هزینه های اضافی! ولی در عوض پشتیبانی بسیار خوبی را به همراه دارد. و هر کجا به مشکل برخورد کردید کسی است که بتواند کمک تان کند.

توسط سایت ساز به راحتی و بدون پرداخت هزینه های اضافی می توانید. وب سایت دلخواه خودتان را راه اندازی کنید. توسط سایت ساز دیگر احتیاجی به خرید هاست هم نخواهید داشت. و همه چیز درکنار هم در اختیار شما می گیرد. فقط به یک دامنه نیاز دارید تا بتوانید وب سایت تان را به صورت اختصاصی راه اندازی کنید.

برای راه اندازی وب سایت بدون برنامه نویسی به چه چیزی نیاز است؟

شاید منتظر باشید تا به شما گفته شود که برای شروع ساخت سایت خود بدون علم به برنامه نویسی، به چه چیزی نیاز دارید. لازم است گفته شود که هیچ چیز .

شما برای شروع طراحی سایت بدون برنامه نویسی به هیچ چیزی احتیاجی ندارید. شما می ‌توانید به راحتی و با کم ترین هزینه سایت خود را راه‌ اندازی کنید. در این بین فقط به 3 ابزار نیاز دارید تا سایت شما ایجاد شود:

دامین

اولین چیزی که برای شروع ساخت و طراحی سایت بدون کد نویسی احتیاج خواهید داشت.دامین یا همان دامنه می باشد. شاید با خود بگویید که دامنه چیست. دامنه نام سایت شما می باشد. به هر حال بدون وجود نام نمی ‌توانید سایتی داشته باشید.

البته نیازی به نگرانی نمی باشد. هزینه دامنه خیلی هم زیاد نخواهد بود. هر چند فعالسازی بعضی از دامنه‌ ها چند میلیون هزینه به همراه خواهد داشت. اما شما می‌ توانید از دامنه ‌هایی با پسوند ir استفاده کنید.

این دامنه ‌ها علاوه بر این که روی سئوی سایت شما در داخل ایران تاثیر گذار هستند.، مقرون به صرفه هم می باشند. اشتراک یک ساله  دامنه‌ های ir در حال حاضر برای شروع ساخت سایت، 5 هزار تومان می باشد.

مطالعه بیشتر: قیمت طراحی سایت

هاست

حال به سراغ هاست برویم. دومین چیزی که برای ساخت سایت مورد استفاده قرار می گیرد هاست می باشد. همان طور که برای نگهداری فیلم، عکس و پیام ‌های خود در گوشی به یک حافظه احتیاج دارید. برای طراحی سایت بدون کد نویسی هم هاستی باید وجود داشته باشد که اطلاعات خود را روی آن ذخیره کنید. بنابراین دومین گزینه‌ از واجبات ایجاد سایت، هاست می باشد.

باز هم نیازی به نگرانی وجود ندارد. خرید هاست اصلا مبلغ بالایی از جیب شما خالی نمی‌کند. البته ناگفته نماند که هاست‌های بسیار گران نیز وجود دارند که در موارد حرفه‌ای تر استفاده می‌شوند. اما برای ایجاد وبسایت شخصی می‌توانید از هاست‌های ارزان تر استفاده کنید.

.

چگونه بدون برنامه ‌نویسی سایت طراحی کنیم?

بهترین و بهینه ‌ترین روش برای راه‌ اندازی سایت بدون کد نویسی، استفاده از است. به کمک وردپرس شما از کد هایی که قبل توسط بهترین برنامه‌ نویس‌ ها به وجود امده  از ورد پرس می باشدکه به صورت رایگان می توانید ار ان استفاده کنید

برای راه اندازی وب سایت بدون برنامه نویسی به چه چیزی نیاز است؟

اولین چیزی که برای شروع ساخت و طراحی سایت بدون کد نویسی احتیاج خواهید داشت.دامین یا همان دامنه می باشد. شاید با خود بگویید که دامنه چیست. دامنه نام سایت شما می باشد. به هر حال بدون وجود نام نمی ‌توانید سایتی داشته باشید.
ومین چیزی که برای ساخت سایت مورد استفاده قرار می گیرد هاست می باشد. همان طور که برای نگهداری فیلم، عکس و پیام ‌های خود در گوشی به یک حافظه احتیاج دارید. برای طراحی سایت بدون کد نویسی هم هاستی باید وجود داشته باشد که اطلاعات خود را روی آن ذخیره کنید. بنابراین دومین گزینه‌ از واجبات ایجاد سایت، هاست می باشد.

دلایل استفاده از ورد پرس چیست؟

1.رایگان بودن2.قابلیت توسعه3.یادگیری ساده4.منابع آموزش فراوان

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما