طراحی سایت تک صفحه ای یا One Page نمونه ای از طراحی سایت می باشد. که به طور اختصاری از اطلاعات کسب و کار شما را به نمایش می گذارد. وب سایت های تک صفحه ای لینک های داخلی ندارند . که شما را به صفحه ی دیگری ارجاع بدهند.چون که همان طور که از اسم آن مشخص است تمام محتویات آن در یک صفحه می باشد.

سایت تک صفحه ای برای وب سایت هایی انجام داده می‌شود. که تعداد صفحه ها و محتوای کمی دارند و ترجیح داده می‌شود. کل اطلاعات سایت در یک صفحه به نمایش گذاشته شود. اغلب سایت ها به طوری طراحی می‌شوند. که صفحه ها با حداقل اسکرول عمودی ایجاد شوند. و کاربر توسط آیکن ‌ها و یا منو های طراحی ‌شده به بخش‌های مختلف هدایت شود.

با ابداع موبایل ‌های لمسی و تبلت، بکار گیری اسکرول و حرکت صفحه ها به صورت عمودی یا افقی جذاب‌ تر از کلیک روی منوها می باشند. در این میان طراحی وب سایت تک صفحه ای که همه اطلاعات آن در یک صفحه بارگذاری شده است. و تنها به سمت عمودی یا افقی حرکت دارند مورد استقبال قرار گرفت.

همین طورباید تمام آن چه در ذهن دارید. را به طور منظم و سازماندهی شده. در همان یک صفحه به مخاطب منتقل کنید. البته اگر این مسئله را از پیش در طراحی سایت در نظر گرفته باشید. قطعا انتقال پیام در سایت های تک صفحه ای بسیار راحت تر از سایت های دیگر می باشد.

طراحی سایت تک صفحه ای
طراحی سایت تک صفحه ای

مطالعه بیشتر: خرید کانتینر سرویس بهداشتی

کاربرد طراحی سایت تک صفحه ای

طراحی وب سایت تک صفحه ای می ‌تواند به ‌صورت استاتیک و یا داینامیک طراحی شود. نا گفته نماند که میزان اطلاعاتی که در وب سایت تک صفحه ای بارگذاری می‌ شود. کمتر از وب سایت های چند صفحه ‌ای می باشد. و هدف از طراحی این مدل از وب سایت ها، معرفی یک حرفه که قرار است. اطلاعات کمی برایش بارگذاری شود. معرفی تعداد کمی از محصولات و خدمات یک شرکت، معرفی یک محصول از یک کار خانه بزرگ و یا وب سایت شخصی یک فرد می باشد.

به طور معمول از طراحی سایت تک صفحه ای برای معرفی خلاصه کسب و کار و نوع خدمات به کار می رود. به  طوری که شبیه به کاتالوگ آنلاین عمل می کنند. اشخاصی که به سراغ راه اندازی و طراحی سایت تک صفحه ای می روند. معمولا به سئو و بهینه سازی سایت توجه ای نمی کنند. چون که اصلی ترین مسئله در ارتقا رتبه سایت در گوگل ، تولید محتوا می باشد. که در سایت های تک صفحه ای امکان پذیر نمی باشد .

راه اندازی سایت One page !

بعضی ها بر این باورند که طراحی این سایت های تک صفحه ای به نسبت سایت های چند صفحه ای کار ساده ای می باشد. اما طراحی چنین سایت هایی چندان هم ساده نیست. دلیل پیچیدگی و حساسیت طراحی سایت های One page این است که شما فقط یک صفحه برای ایجاد ارتباط با مخاطب فضا دارید.

و باید تمام آن چه در ذهن خود دارید را به طور منظم و سازماندهی شده در همان یک صفحه به مخاطب انتقال دهید. البته اگر این مسئله را از پیش در طراحی سایت در نظر گرفته باشید. قطعا انتقال پیام در سایت های تک صفحه ای بسیار راحت تر از سایت های دیگر است .

بهینه سازی و کسب رتبه

در این نوع وب سایت ها می توان روی کلمات چند سیلابی  که رقابت بالایی در آن ها وجود ندارد  رتبه کسب کنید. یا برای کسب رتبه در نام مجموعه می توان روی آن ها حساب کنید. اما کلمات رقابتی … نه !

همان طور که گفته شده ارتقا این گونه سایت ها در صفحه اول گوگل تقریبا غیر ممکن می باشد. زیرا فضایی همانند وبلاگ برای تولید محتوا در سایت های تک صفحه ای وجود ندارد. و تولید محتوای مداوم و مستمر در این گونه وب سایت ها غیر ممکن می باشد.

طراحی سایت تک صفحه ای
طراحی سایت تک صفحه ای

هزینه راه اندازی سایت های One Page

یکی از مزایای طراحی این گونه وب سایت ها ارزان بودن ان ها می باشد ، اگر نیاز به طراحی سایت فوری و ارزان قیمت دارید ، طراحی One Page قطعا بهترین گزینه برای شما می باشد. که می توانید در آینده و در فرصتی مناسب آن را ارتقا دهید.

مزایای طراحی وب سایت تک صفحه ای

دارای تجربه کاربری آسانتری هستند

مهم ترین و اولین مزیت طراحی وب سایت تک صفحه ای، طراحی ساده UI آن می باشد. اصلا در این سایت کاربر لازم نیست که هیچ گونه پیمایشی انجام بدهد. و هر چه را که بخواهد در دسترس او می توان قرار داد.

در صفحات موبایل به خوبی نشان داده می شوند

وب سایت های تک صفحه ای چون حالت رسپانسیو دارند. به خوبی در صفحه های موبایل نشان داده می شود. که از نظر سئو می تواند امتیاز قابل توجهی برای آن ها باشد.

نرخ تبدیل بهتری دارند

این نوع وب سایت ها نسبت به نوع چند صفحه ای، دارای نرخ تبدیل بالاتری هستند. در حالت تک صفحه ای استفاده از دکمه های CTA خیلی راحت و رایج تر از نوع چند صفحه می باشد. هر چند که با کلیک بر روی هر دکمه فقط اسکرول صفحه بالا و پایین می شود.

روش طراحی داستان گونه آن کاربر را مجبور به انجام عملی در سایت می کند

داستان ابزار مفیدی می باشد که به طراحان وب کمک می کند که بتوانند توجه کاربر را به سمت خود بهتر جلب کنند. و از این رو نرخ کلیک سایت را بیشتر می کنند. روش داستان گونه موجب ایجاد یک UI انتزاعی می شود. و توجه کاربر را بیشتر و بهتر به سمت خود جلب می کند.

تکرار راحت تر است

در مقایسه با وب سایت های چند صفحه ای، میزان تغییر آسان تر و سریع تر می باشد. چون فقط یک صفحه وجود دارد. لازم نیست که مجبور باشید کد های صفحه را تغییر دهید. البته اصولا تعداد تغییرات این نوع سایت ها کمتر از بقیه می باشد. مگر این که بخواهید موردی را به روز رسانی کنید.

مطالعه بیشتر: مزایای راه اندازی کسب و کار در اینترنت

طراحی سایت تک صفحه ای
طراحی سایت تک صفحه ای

تفاوت طراحی سایت تک صفحه ای با سایت های دیگر

تفاوت طراحی سایت تک صفحه با سایر سایت ها در این می باشد. که به طور نمونه در طراحی دیگر وب سایت ها اطلاعات سایت در یک صفحه قرار ندارد و تعداد صفحات متعددی برای درج مطالب و دسته بندی آن ها در نظر گرفته می شود.

به عنوان نمونه در طراحی سایت فروشگاهی لازم است. تا برای هر محصول در صفحه جداگانه  ویژگی و مشخصات کالا ها وجود داشته باشد. و این کار نیاز کاربران سایت را برای دست یابی به اطلاعات محصول راحت تر می کند.

تجربه کاربری لذت بخش و آسان موجب می شود. که این سبک از طراحی سایت به نسبت سایر طراحی سایت ها از محبوبیت بیشتری در نزد کاربران برخوردار باشد. و مدیران سایت ها هم علی رغم محدودیت های این نوع طراحی وب سایت از آن بهره ببرند.

ویژگی طراحی سایت تک صفحه ای

دید بصری افراد به سایت ها هر روز در حال تغییر و تحول می باشد. سایت هایی که بسیار شلوغ طراحی و ساخته می شوند و حجم زیادی از اطلاعات را بارگذاری کرده‌ اند. چشم‌ نواز نیستند و اکثر  کاربران را خسته می‌ کنند.

به کارگیری مطالب زیاد باید به ‌شکل منسجم و با چیدمانی منظم صورت بگیرد. براین اساس یکی از مزیت‌ های وب سایت های تک صفحه ای در خلوت بودن آن‌ ها می باشد. بیان مطالب به شکلی صریح، واضح و قابل دسترس از خصوصیات دیگر طراحی سایت تک صفحه ای است.

کاربر در استفاده از این وب سایت گیج نمی‌ شود. و همه اطلاعات را به ‌راحتی دریافت می‌ کند. درضمن به دلیل خلاقیت‌ هایی که در ارائه این تک صفحه صورت می گیرد. جذابیت و چشم‌ نوازی،‌ چاشنی طراحی خواهد شد. صفحه آرایی و چیدمان به ‌صورتی متفاوت و تغییر تصاویر یا جا به‌ جایی المان‌ ها در هنگام اسکرول خوردن به پایین و بالا به جذابیت این نوع سایت‌ ها اضافه می کند.

مطالعه بیشتر: طراحی سایت در گوگل

هزینه راه اندازی سایت های One Page چقدر است ؟

یکی از مزایای طراحی این گونه وب سایت ها ارزان بودن ان ها می باشد ، اگر نیاز به طراحی سایت فوری و ارزان قیمت دارید ، طراحی One Page قطعا بهترین گزینه برای شما می باشد. که می توانید در آینده و در فرصتی مناسب آن را ارتقا دهید.

تفاوت طراحی سایت تک صفحه ای با سایت های دیگر چیست؟

تفاوت طراحی سایت تک صفحه با سایر سایت ها در این می باشد. که به طور نمونه در طراحی دیگر وب سایت ها اطلاعات سایت در یک صفحه قرار ندارد و تعداد صفحات متعددی برای درج مطالب و دسته بندی آن ها در نظر گرفته می شود.

مزایای طراحی وب سایت تک صفحه ای چیست؟

1.دارای تجربه کاربری آسانتری هستند2.در صفحات موبایل به خوبی نشان داده می شوند3.نرخ تبدیل بهتری دارند4.روش طراحی داستان گونه آن کاربر را مجبور به انجام عملی در سایت می کند5.تکرار راحت تر است

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما