طراحی سایت خصوصی حرفه ای ترین راه برای به وجود اوردن یک برند شخصی می باشد. حضور داشتن فعال شما در شبکه های اجتماعی نمی ‌تواند. جایگزین تاثیری که یک وب سایت بر وجهه حرفه ای شما می‌گذارد باشد. پلتفرمی که امروز محل درآمد و پذیرای برند شما می باشد.امکان دارد  در آینده نزدیک از  بین خواهد رفت. و از خاکستر آن پلتفرمی دیگر ظاهر شود.

همین طور در شبکه های اجتماعی گرافیک ثابت و غیر قابل تغییر می باشد. به طوری که مهم ترین مسئله در ساخت برند شخصی قالب و گرافیک زیبا و جذاب اختصاصی سایت می ‌باشد. و باید بر اساس روحیات، تخصص ها، اهداف و  مبتنی بر عکس و یا زمینه کاری شما باشد.

برخی از شرکت ها با حدود 10 سال سابقه فعالیت حرفه ای و انجام انواع پروژه های متنوع و موفق توسط طراحان و برنامه نویسان خلاق و کاربلد، لذت تجربه ای مختلف و حرفه ای را در طراحی سایت شخصی برای شما به ارمغان می ‌آورد.

وب سایت‌ شخصی بهترین روش جهت به اشتراک گذاشتن طرز تفکر و نظرات در دنیای دیجیتال محسوب می شود. وب‌ سایت در کنار معرفی شخص می‌ تواند روشی مناسب در برقراری ارتباط باشد. در وب سایت های شخصی شما به معرفی خود، مهارت ها، نمونه کارها و حتی نظرات و عقاید خود می پردازید.

ویژگی های سایت خصوصی :

در موفقیت طراحی سایت شخصی ویژگی های زیادی  مطرح می شود. سایت های طراحی شده با توجه به نوع مصرف و کاربرد هایی که دارند. و هدفی که برای آن طراحی شده اند ویژگی های خاص خود را دارند. ما در این قسمت به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم.

·         ریسپانسیو بودن در طراحی سایت خصوصی:

با گسترده و فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای وب گردی و گشت و گذار در فضای مجازی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی ازکار های مهم سایت های امروزی به حساب می اید. حدود 50 درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده می کنند. و در صورتی که قالب سایت شما دید درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد. کاربران بسیاری را از دست خواهید داد .

·         انعطاف پذیری در طراحی سایت خصوصی:

سایت های شخصی باید به طوری طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب باشند. و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیاز های کاربر باشند.

·         مدیریت آسان سایت های خصوصی:

یکی از ویژگی های مهمی که در طراحی سایت شخصی باید به آن ها توجه ویژه ای داشت قسمت مدیریت سایت های شخصی می باشد. این مدیریت باید بسیار ساده و در عین حال کاربردی هم باشد. در سیستم های مدیریت محتوای آماده قطعا این مسئله رعایت نمی شود و مدیر سایت با فضای مدیریتی حجیم در تعامل می باشد که از اکثر امکانات هرگز استفاده نخواهد کرد.

·         هزینه ی پایین تر طراحی سایت خصوصی:

یکی از تفاوت هایی که طراحی سایت خصوصی با دیگر سایت های شرکتی، فروشگاهی و تجاری دارند. قیمت و هزینه بسیار پایین آن ها می باشد. سایت های شخصی در عین حال که هزینه کمی را دارا می باشند امکانات زیادی هم در اختیار ما قرار می دهند.

مطالعه بیشتر: طراحی سایت در گوگل

طراحی سایت خصوصی
طراحی سایت خصوصی

اهداف طراحی سایت خصوصی

با توجه به پیشرفت های در حال حاظر و نقش گسترده  فضای مجازی، رقابت کردن در حوزه ی کاری هر روز بیشتر از قبل می شود. زندگی کردن در عصر دیجیتال ما را از این فرصت برخوردار می کند. تا با طراحی سایت شخصی مهارت ها، ایده ها و رزومه ی خود را با ظاهری حرفه ای با دیگران به اشتراک بگذاریم. در واقع طراحی این سایت به هدف های متنوعی صورت می‌ گیرد.

از جمله:

حضور در دنیا ی دیجیتال:

اکثر مردم قبل از مراجعه به یک پزشک، وکیل و.. اول با جستجوی نام او در گوگل سعی می‌ کنند با دیدن سابقه ها و فعالیت های فرد مورد نظرازانتخاب خود مطمئن شوند. بدین خاطر باید وب‌ سایتی مناسب با شخصیت و فعالیت خود داشته باشید. و در آن اطلاعات و رزومه خود را قرار بدهید. تا مخاطب یا مشتری شما را راحت تر پیدا کرده و اطلاعات صحیح را در ارتباط با شما پیدا کند.

داشتن رزومه‌ ی دیجیتال:

وب‌ سایت شخصی شما  در صورتی که اصولی و استاندارد طراحی شده باشد. کاملا معرف شخصیت و توانایی‌ های شما می باشد. و احتیاجی نیست از رزومه، افتخارات و مدارک خود بگویید یا آن ها را برای کسی ارسال کنید.

جلب اعتماد:

با دیدن نام و مشخصات شما در نتایج جستجوی گوگل احساس اطمینان بیشتری در کاربر ایجاد شده و با مطالعه رزومه و اطلاعات و نظرات دیگران درباره  شما شناخت بیشتری نسبت به شما پیدا خواهند کرد. در نهایت راحت تر به شما اعتماد می کنند.

آرشیو فعالیت‌ها:

نمونه‌ کارها و عکس های شما در سایت شما دسته ‌بندی و آرشیو می‌ شوند. و به بهترین شکل و در فضایی مناسب در دسترس کاربر قرار خواهند گرفت. مقالات، اخبار، نقاضی ها، پروژه ‌های طراحی و غیره از جمله ان ها می باشد.

طراحی سایت شخصی می ‌تواند اهداف و کاربرد های بسیار متفاوتی داشته باشد. این اهداف در اصل به دارنده سایت بستگی دارند.

طراحی سایت خصوصی
طراحی سایت خصوصی

مطالعه بیشتر: دیجیتال مارکتینگ

کاربردهای وب سایت خصوصی

وب سایت های شخصی کاربرد های فراوانی را همراه دارند. از معرفی و ارائه رزومه و نمونه کار گرفته تا استفاده از آن برای منتشر شدن عقاید و داستان ها و …در این بخش از مقاله ما به انواع سایت شخصی می پردازیم.

رزومه آنلاین:

با ایجاد یک وب سایت شخصی، معرفی کار و تخصص خود را حرفه‌ ای انجام بدهید. سوابق کاری و تحصیلی، تقدیر نامه‌ ها و گواهی‌ نامه‌ ها و هر موضوعی که در آن حرفی برای گفتن جود دارد. را در سایت شخصی ‌‎خود درج کنید. یک سایت شخصی که دامنه آن هم به نام شما می باشد. این رزومه آنلاین و به‌ روز، می ‌تواند در هر جایی از دنیا موقعیت ‌های شغلی گوناگونی را برای شما به وجود بیاورد. بهترین نحوه راه اندازی وب سایت شخصی سایت ساز می باشد. که امروزه بسیار رونق پیدا  خواهد کرده .

وبلاگ شخصی:

وب سایتی شخصی برای درج کردن نظرات و عقاید، سفرنامه‌ ها و تجربه‌ هایی که در طول سفر و یا کار برای شما، پیش آمده است. وبلاگی با دامنه ثبت ‌شده به نام صاحب سایت، از بهترین وب سایت های شخصی می باشد. که تصویر‌سازی خوبی از مالک آن، در ذهن کاربران به وجود می اید.

در یک وبلاگ می ‌توانید امکان تبادل نظر با کاربران را هم قرار دهید. و در تعامل با آن ها باشید. در این حین می‌ توانید با بهره‌ گیری از دانسته ‌ها و تجربیات دیگران به سطح دانش خود هم اضافه کنید.

آموزش:

از دیگر انواع سایت شخصی می توان به سایت های آموزشی شخصی اشاره داشت . یک سایت شخصی می ‌تواند فضایی متناسب برای ارائه آموزش‌ در زمینه ‌های مختلف، به مخاطبان باشد. چنان چه در رشته‌ هایی همچون :  نقاشی، آشپزی، موسیقی، طراحی سایت و… تخصص دارید. با راه‌ اندازی وب ‌سایت شخصی با نام خود، می‌ توانید مهارت‌ های خود را به دیگران نیز آموزش دهید.

پورتفولیو (Portfolio):

نویسندگان، افراد مشهور نظیر بازیگران تئاتر و سینما، نقاشان، هنرمندان و… با داشتن یک وب سایت، علاوه بر ارائه بیوگرافی می ‌توانند آثار خود را هم در معرض نمایش همه افراد، قرار بدهند. اطلاع از جدید ترین خبرها و اتفاق ها در زندگی کاری و شخصی ایشان، علاوه بر افزایش شهرت یک نوع تبلیغ آنلاین محسوب می ‌شود.

طراحی سایت خصوصی
طراحی سایت خصوصی

مطالعه بیشتر: طراحی سایت بدون کد نویسی

مزایای سایت شخصی در مقایسه با شبکه های اجتماعی:

در یک وب ‌سایت شخصی امکان استفاده از قالب‌ های متنوع همراه با رنگ‌ بندی دل خواه وجود دارد. سفارشی‌ سازی صفحه های سایت شخصی که توسط طراح یا قالب‌ های آماده. مثل وردپرس و جوملا راه‌ اندازی می ‌شوند. به‌ اسانی امکان‌ پذیر می باشد. در مقابل امکان ویرایش و شخصی ‌سازی دلخواه قالب، منو ها و دکمه‌ های موجود در صفحه های اجتماعی افراد مثل اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک و… وجود ندارد.

شبکه ‌های اجتماعی به صورت صد‌ در ‌صد قابل اعتماد نمی باشند، در صورتی که یک وب‌ سایت به اعتبار شغل و تخصص شما، اضافه خواهد کرد. صفحه های شخصی در اینستاگرام یا توییتر می‌ توانند در کنار آدرس سایت شخصی به معرفی بیشتر شما کمک کنند.

اما به طور حرفه ‌ای نمی ‌توانند جایگزین سایت شخصی باشد. در واقع درج آدرس شبکه‌ های اجتماعی در قسمتی از وب سایت شخصی شما، مکمل اطلاعات مندرج در آن خواهند بود.

امکان فیلتر و قطع شدن شبکه ‌های اجتماعی طبق شرایط سیاسی منطقه های جغرافیایی متنوعی وجود دارد. به طوری  که شما به‌ عنوان مالک سایت شخصی خود، تصمیم‌ گیری در خصوص قطع یا وصل بودن وب‌ سایت، مشاهده یا عدم دسترسی آن در هر روز یا ساعت را به دلخواه انجام می‌ دهید.

در کنار وب سایت شخصی خود می ‌توانید از کاربران و بازدید کنندگان تحت ایمیل اختصاصی نام سایت هم استفاده کنید. ارسال و دریافت ایمیل تحت نام شما می ‌تواند تصویرسازی بهتری در ذهن مخاطبان انجام دهد. تکرار این نام به مرور زمان خدمات و ویژگی‌ های شما را به برندی اختصاصی تبدیل خواهد کرد.

مطالعه بیشتر: طراحی سایت شخصی

    انعطاف پذیری در طراحی سایت خصوصی به چه معناست؟

سایت های شخصی باید به طوری طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب باشند. و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیاز های کاربر باشند.

مدیریت آسان سایت های خصوصی چگونه است؟

یکی از ویژگی های مهمی که در طراحی سایت شخصی باید به آن ها توجه ویژه ای داشت قسمت مدیریت سایت های شخصی می باشد. این مدیریت باید بسیار ساده و در عین حال کاربردی هم باشد. در سیستم های مدیریت محتوای آماده قطعا این مسئله رعایت نمی شود و مدیر سایت با فضای مدیریتی حجیم در تعامل می باشد که از اکثر امکانات هرگز استفاده نخواهد کرد.

در سایت چگونه جلب اعتماد کنیم؟

با دیدن نام و مشخصات شما در نتایج جستجوی گوگل احساس اطمینان بیشتری در کاربر ایجاد شده و با مطالعه رزومه و اطلاعات و نظرات دیگران درباره  شما شناخت بیشتری نسبت به شما پیدا خواهند کرد. در نهایت راحت تر به شما اعتماد می کنند.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما