طراحی سایت در گوگل

طراحی سایت در حالت کلی به معنای طراحی و ساخت یک وب سایت یا بهینه سازی و ری دیزاین یک سایت قدیمی توسط  اینترنت است.  طراحی سایت به مهارت ساخت و راه اندازی صفحه های  وب گفته می‌شود.

در شروع باید گفت که ، وب وب سایت ها با کد های ساده HTML نوشته می شوند ، طوری که از زبان نشانه گذاری که ساختار ساده ای به وب گاه ها می دهند،

این ها شامل سرتیتر و پاراگراف، و توانایی پیوند دادن به آدرس های دیگر از طریق ابر پیوند. در مقایسه با روش های مختلف ک دیگر، این راه جدید بود که کاربران به سادگی می توانند با یک مرور گر، صفحه های  پیوند خورده را باز کنند.

این امکان هم وجود دارد که  هدف شما از طراحی سایت با هدف یک شخص دیگر خیلی خیلی متفاوت باشد، سایت های مختلف برای هدف های متنوعی طراحی می شوند.

امروزه برای همه ی مشاغل و کارها می شود یک وب سایت راه اندازی کرد. اگر یک سرچ ساده در گوگل دوست داشتنی انجام بدید متوجه می شوید که میلیون ها سایت با هدف و موضوع متفاوت طراحی شده اند. این سایت ها شامل:

  1. سایت های فروشگاهی،
  2. 2-     سایت های شخصی
  3. سایت های شرکتی،
  4. 4-     سایت های خبری و مجله ای،
  5. سایت های دانشگاهی،
  6. سایت های آموزشی و… صدها هزار مدل سایت که هر کدام هدف و کارایی های  متفاوتی را همراه خود دارند.

هشت نکته مهم که در طراحی سایت برای گوگل باید رعایت شود :

۱.بهینه سازی سرعت لود وب سایت

 یکی از مهمترین بخش های یک وب سایت موفق و پر بازدید سرعت بار گذاری آن وب سایت است. آمارها نشان داده است که  اگر لود وب سایت  بیشتر از ۴ ثانیه طول بکشد، ۲۵ درصد از بازدیدکنندگان از دیدن وب سایت  منصرف می شوند .

 بیشتری از وب سایت ها از تصاویری با گرافیک سنگین و حجیم استفاده می‌کنند. تصاویر نا بهینه سرعت لود سایت را خیلی کمتر می کند.

بعضی از موارد در ساختار کد سایت به شکلی است که باعث سرعت بار گذاری می شود. برای بررسی و رفع چنین مشکل هایی از چندین ابزار می توانید  استفاده کنید. یکی از ابزارها بهبود سرعت گوگل است که متأسفانه برای ایران تحریم است و دیگری ابزار جی تی متریکس است.

 این وب سایت ها مواردی که باعث شود که سرعت سایت کم بشود را نشان می دهد  و نکاتی را جهت بهبود آن پیشنهاد می دهد.

۲.بهینه سازی لینک های داخلی

 یکی دیگر از مواردی که برای گوگل اهمیت دارد، لینک سازی داخلی است. زمانی که یک وب سایت دارای لینک سازی داخلی خوبی باشد. از دید گوگل باعث بهتر فهمیده شدن ارتباط بین قسمت های  مختلف یک وب سایت می‌شود و این به معنی زیاد شدن بهینه سازی برای وب سایت است.

3.بهینه سازی URL ها

 اولین موردی که مورد  بررسی گوگل قرار می‌گیرد، url آن است. گاهی اوقات بعضی از سیستم های  مدیریت محتوا از آدرس های  غیر ضروری و کاراکتر های بی معنی استفاده می‌کنند که باعث فهمیده نشون  ربات های  گوگل می‌شود.

کاراکتر فارسی برای سئوی فارسی بهتر و مناسب تر است. اما باعث می‌شود که url شما بلند و با کاراکتر های عجیب و زشتی همراه باشد. بهتر است برای کوتاهی و زیبایی از واژه های انگلیسی با معنی استفاده کنید.

۴.بهینه سازی ‌UI و UX

Ui به معنی رابطه کاربری و ux به معنی  تجربه کاربری، دو موردی است که امروزه گوگل بی اندازه به آن ها  توجه می کند .

اگر یک وب سایت برای انسان مناسب‌ تر، زیباتر و آسان تر  باشد، از نظر گوگل  از ارجحیت بالاتری برخوردار است.  گوگل هر روز در این تلاش است که  تا مانند یک انسان وب سایت  ها را ارزیابی کند. و از ابزارهای مختلفی جهت این بررسی استفاده می کند.

به عنوان نمونه مثلا  زمانی که افراد زیادی تایم زیادی را در یک وب سایت به سر می برند از صفحه هایی  به صفحات دیگر می روند و دوباره به همان وب سایت باز می گردند.

این نشانگر این است که افراد از بودن و استفاده از این وب سایت بسیار  لذت می برند و دوست دارند از مطالب این سایت بهره ببرند. امروزه این مورد برای گوگل بسیار پر اهمیت است .

۵.بهینه سازی جاوا اسکریپت

 دیگر مواردی که باعث می‌شود منزل های یک وب سایت برای گوگل ۲۴ اختلال شود عدم بهینه بودن کد های جاوا اسکریپت است. بهتر است همیشه کد های  جاوا اسکریپت وب سایت خود را مورد بررسی قرار دهید و تمامی خطاهای آن را درست کنید.

 ۶.استفاده از عنصر های html

 یکی از مواردی که باعث خوانایی بیشتر وب سایت برای ربات های  گوگل می‌شود، عنصر های html می باشد. در کل موتور های جستجو با استفاده از این عنصر های محتوا و رابطه، متن‌ ها را با هم متوجه می شوند.  بعضی از. عنصر ها مثل: تگ های عنوان h1 تا h6 ، تگ توضیحات ، تگ alt تصویر و … هم شامل آن می شود.

۷.بهینه کردن برای گوشی های موبایل

یکی دیگر از مهم ترین بخش و موضوعاتی که امروزه برای گوگل از ارزش بالایی بر خوردار است موضوع ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن یک وب سایت می باشد.

ریسپانسیو یا همان واکنش گرا به حالت انعطاف پذیریر یک وب سایت با توجه به اندازه صفحه نمایش است. به عبارتی افرادی که با گوشی وارد وب سایت می شوند، یک وب سایت واکنش گرا بر اساس اندازه صفحه نمایش ابعاد و حالت خود را تغییر می دهد تا کاربران به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کنند.

۸.گوگل وبمستر

  مهمترین اقداماتی در اولین بخش برای راه اندازی وب سایت خود باید انجام دهیم ثبت سایتتان در  ابزار گوگل وبمستر است. این ابزار راه ارتباط شما با گوگل می باشد.

اگر وب سایت شما به هر دلیلی دچار مشکلاتی شده باشد. گوگل به صورت خودکار پیام هایی را برای شما ارسال خواهد کرد و شما را از این مشکل باخبر می کند . در این ابزار شما می توانید  ببینید که با چه کلماتی افراد وارد وب سایت  شما می‌شوند رتبه شما در این کلمات چیست.

مراحل ثبت وب سایت در گوگل

_ در مرحله اول به آدرس www.google.com/addurl.html  بروید. توجه داشته  باشید که برای دسترسی به ابزار ثبت سایت در گوگل باید دارای یک حساب Gmail داشته باشید.

پس از وارد شدن به بخش مدیریت می دانید با استفاده از عبارت Add A Site نسبت به ثبت وب سایت در گوگل استفاده کنید و وارد آن شوید. در پنجره باز شده آدرس سایت خود را به صورت کامل وارد کنید.

بعد از این مرحله باید سایت خود را در اختیار گوگل قرار دهید تا گوگل آن را تایید کند  برای این کار باید فایل پیشنهادی گوگل را دانلود و سپس بر روی مسیر Root سایت خود آپلود کنید. بعد از اتمام این کار باید  بر روی عبارت Verify کلیک کنید.

در صورتی که مراحل بالا را به درستی انجام داده باشید متنی مبنی بر تکمیل موفقیت آمیز مراحل کار برای شما نمایش داده خواهد شد .

توجه داشته باشید که عوامل دیگری هم همچون تعریف صحیح کلمات کلیدی سایت و همچنین ایجاد یک نقشه سایت یا Site Map را برای این مرحله ضروری است اما اجباری نیست.

اضافه کردن فرم تماس با ما به سایت گوگل خود:

در بخش اول باید به زبانه Pages یک صفحه جدید با عنوان تماس با ما ایجاد میکنیم بروید. حالا برای قرار دادن فرم تماس در این صفحه باید به زبانه Insert بروید و روی  گزینه Form کلیک کنید.

این فرم ها را باید اول در ابزار گوگل فرم بسازید. اگر از قبل فرمی نداشته باشید در این قسمت چیزی مشاهده نخواهید کرد. بخاطر همین باید فرم جدیدی اکرا ایجاد کنید.

قبل از این که شروع کنید در  نظر داشته باشید که سرویس ساخت سایت در گوگل به صورت خودکار همه ی تغییرات شما را ذخیره می کند، بنابراین نگرانی از بابت ذخیره سازی تغییرات اعمال شده روی سایت تان نداشته باشید.

اضافه کردن صفحات حدید به سایت گوگل خود :

برای این منظور در ستونی که در سمت راست صفحه قرار دارد روی زبانه Pages کلیک کنید. در این قسمت  شما می توانید یک صفحه که با عنوان Home مشخص شده و در واقع همان صفحه اصلی سایت تان است را ببینید.

برای تغییر نام این صفحه فقط کافی است روی آن یک بار کلیک کنید و نام مورد نظرتان  را وارد کنید. مثلا ما آن را به ” صفحه اصلی ” تغییر میدهیم.

برای ایجاد یک صفحه جدید، در پایین همین بخش روی دکمه + کلیک می کنید و گزینه New page را انتخاب کنید. در پنجره باز شده نام صفحه جدید را وارد کنید.

حالا می توانید در صفحه ایجاد شده و در بخش سر برگ، عنوان صفحه را در سر برگ تغییر بدهید.

اگر توجه داشته  باشید در بالای سر برگ، منو هم برای ما ایجاد شده که امکان پیمایش در بین برگه های سایت را امکان پذیر میکند.

تولید محتوا در سایت ساخته شده با گوگل

در قسمت زیرین سر برگ و در بخش محتوا می توانید هر چیزی را به سایت خود اضافه کنید مثل تصویر، ویدیو، نقشه، فرم و از همه مهم از همه متن را بیفزایید.

برای اضافه کردن عناصر دلخواه به بخش محتوای سایت تان می توانید از ستونی که در سمت راست قرار دارد و در زبانه Insert به گزینه های مختلف دسترسی داشته باشید.

اضافه کردن المان جدید به سایت

با استفاده از Text Box شما می توانید محتوای متنی به سایت تان اضافه کنید. با استفاده از Image می توانید تصویر به سایت تان اضافه کنید.

با استفاده از Embed هم می توان یک کد را در محتوای خود قرار دهید، مثلا میتوانید کد ویدیو در آپارات را دریافت کرده و با استفاده از این گزینه آن را در سایت ساخته شده با گوگل قرار دهید.

و با استفاده از گزینه Google Drive می توان فایل های موجود در گوگل درایو را وارد سایت خود کنید.  در بخش Layouts می توانید از قالب های از پیش تعریف شده در سایت خود استفاده کنید.

در ادامه این ستون هم می توانید به گزینه ها و عنصر های دیگری برای اضافه شدن به سایت تان دسترسی داشته باشید.

طراحی سایت به چه معناست ؟

طراحی سایت در حالت کلی به معنای طراحی و ساخت یک وب سایت یا بهینه سازی و ری دیزاین یک سایت قدیمی توسط  اینترنت است.  طراحی سایت به مهارت ساخت و راه اندازی صفحه های  وب گفته می‌شود.

بهینه سازی لود وب سایت به چه معناست ؟

کی از مهمترین بخش های یک وب سایت موفق و پر بازدید سرعت بار گذاری آن وب سایت است. آمارها نشان داده است که  اگر لود وب سایت  بیشتر از ۴ ثانیه طول بکشد، ۲۵ درصد از بازدیدکنندگان از دیدن وب سایت  منصرف می شوند

لینک سازی داخلی چقدر اهمیت دارد ؟

 یکی دیگر از مواردی که برای گوگل اهمیت دارد، لینک سازی داخلی است. زمانی که یک وب سایت دارای لینک سازی داخلی خوبی باشد. از دید گوگل باعث بهتر فهمیده شدن ارتباط بین قسمت های  مختلف یک وب سایت می‌شود و این به معنی زیاد شدن بهینه سازی برای وب سایت است.

 

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما