طراحی سایت مدرسه در دنیای امروز طراحی سایت در حوزه‌های مختلف گسترش پیدا کرده‌است. طراحی سایت مدرسه از جمله اقداماتی است .که در راستای رفع نیاز شماری از مشتریان خدمات طراحی سایت صورت می‌گیرد. مدارس متعددی که در نقاط گوناگون کشور مشغول به فعالیتند. از طریق راه‌اندازی وب سایت می‌توانند نیازهای مختلف خود را پاسخگو باشند.

سهولت کار اولیای دانش‌آموزان، نمایش افتخارات مدرسه و… به کمک طراحی و راه‌اندازی سایت برای یک مدرسه میسر می‌شود. در این فرصت در نظر داریم. توضیحاتی را در رابطه با طراحی وب سایت برای مدارس و خصوصیات این نوع از وب سایت‌ها ارائه دهیم. چنانچه علاقه‌مندید اطلاعات بیشتری را در خصوص طراحی وب سایت برای مدرسه به دست آورید. خوب است ادامه این مطلب را دنبال کنید.

 

طراحی سایت مدرسه
طراحی سایت مدرسه

مطالعه بیشتر: طراحی سایت در گوگل

مزایای طراحی وب سایت برای مدارس

سوال مهمی که ممکن است .راجع به طراحی وب سایت برای مدارس در ذهن بسیاری از افراد شکل ‌گیرد. در رابطه با مزیت‌های انجام این کار است. اگر شما مدیر یک مدرسه باشید. به احتمال زیاد از خود می‌پرسید سفارش وب سایت برای مدرسه چه مزیت‌هایی را به همراه دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بدانید. طراحی سایت برای یک مدرسه می‌تواند فواید زیادی را به همراه داشته باشد .از جمله این که کار اولیای دانش‌آموزان را بسیار راحت می‌کند. از آنجایی که بسیاری از اولیای دانش‌آموزان دارای مشغله‌های فراوانی هستند .شرکت در جلسات اولیا و مربیان و همچنین مراجعه پیوسته به مدرسه جهت بررسی وضعیت درسی دانش‌آموز برای شمار زیادی از آنها کار سخت و برخی اوقات غیرممکنی به شمار می‌رود.

هنگامی که وب سایت مناسبی برای یک مدرسه طراحی می‌شود اولیای دانش‌آموزان از این فرصت ارزشمند برخوردار می‌شوند که در هر موقعیت زمانی و مکانی و تنها با انجام چند کلیک از وضعیت تحصیلی فرزند خود مطلع شوند.

اطلاعات

از سوی دیگر باید توجه داشت انجام تبلیغات می‌تواند ابتدایی‌ترین دلیل ایجاد هر سایتی به حساب آید. در همین راستا مسئولین مدارس از طریق طراحی سایت مدرسه می‌توانند .اطلاعات ارزشمندی را راجع به تاریخچه مدرسه، افتخارات دانش‌آموزان، بخش‌های مختلف مدرسه از قبیل کلاس‌ها، حیاط، سالن ورزش و غیره، کادر تدریس و… در اختیار کاربران قرار دهند. از این طریق می‌توان نظر اولیای دانش‌آموزان و حتی خود آنها را نسبت به مدرسه جلب کرد.

مزیت دیگر طراحی وب سایت برای مدرسه آن است که موقعیت مناسبی را جهت برگزاری آزمون‌های تستی فراهم می‌کند. بعضی از مدارس از این طریق اقدام به برگزاری آزمون‌های جامع دوره‌ای می‌کنند. هنگام برگزاری این آزمون‌ها دانش‌آموزان می‌بایست در زمان خاصی به وب سایت مدرسه مراجعه و اقدام به شرکت در آزمون‌ها کنند.

مواردی که بیان شد نمونه‌هایی از مزیت‌هایی است که به کمک طراحی وب سایت برای مدارس می‌توان از آنها بهره‌مند شد. چنانچه می‌خواهید با دیگر مزایای طراحی وب سایت مدرسه آشنا شوید ارتباط با شرکت طراحی سایت می‌تواند نیازتان را به خوبی تامین کند.

 

طراحی سایت مدرسه
طراحی سایت مدرسه

مطالعه بیشتر: قیمت طراحی سایت

امکانات طراحی وب سایت مدرسه

چنانچه سایت یک مدرسه از یکسری امکانات برخوردار باشد می‌توان انتظار داشت موثر و کارآمد باشد. از همین رو هنگام طراحی وب سایت مدرسه لازم است بخش‌های گوناگونی در آن لحاظ شود که در اینجا به برخی از آنها اشاره می­شود.

از جمله نکات مهمی که می‌بایست .در طراحی سایت برای مدارس مد نظر قرار گیرد. آن است که دانش‌آموزان و اولیا بتوانند با استفاده از نام کاربری مخصوص وارد وب سایت مدرسه شده. و مواردی مانند لیست حضور و غیاب، نمرات و… را مشاهده کنند. علاوه بر این خوب است بخشی در سایت مدرسه در نظر گرفته شود تا امکان برقراری ارتباط و تماس با مسئولین مدرسه فراهم باشد.

در طراحی سایت مدارس می‌توان این امکان را نیز فراهم کرد که معلمان از طریق سایت با اولیای دانش‌آموزان در ارتباط باشند. استفاده از تصاویر مناسب و دسته‌بندی‌شده در طراحی وب سایت مدرسه هم از اهمیت زیادی برخوردار است. می‌توان تصاویری از مدرسه و بخش‌های گوناگون آن، دانش‌آموزان نمونه و… را در سایت قرار داد. قرار دادن چنین تصاویری در وب سایت یک مدرسه موجب می‌شود. اطلاعات خوبی راجع به مدرسه در دسترس اولیای دانش‌آموزان قرار گیرد. در ضمن شماره تماس و آدرس مدرسه هم باید همیشه در وب سایت موجود باشد. تا چنانچه کسی پس از بازدید از سایت بخواهد فرزندش را در مدرسه ثبت نام کند به راحتی به هدف خود دسترسی داشته باشد.

وب سایت یک مدرسه ابزار بسیار مناسبی برای در دسترس قرار دادن اخبار، اطلاعیه‌ها و… است. تصور کنید که یکی از معلمان مدرسه به دلیلی نتواند جهت تدریس به مدرسه مراجعه کند. در چنین موقعیتی مسئولین مدرسه با بهره‌گیری از وب سایت مدرسه قادر خواهند بود. دانش‌آموزان را به آسانی از این موضوع مطلع کنند. همچنین با استفاده از خدمات طراحی سایت مدرسه می‌توان اطلاعات مفیدی را در رابطه با معلمین مدرسه نظیر میزان تحصیلات، سوابق و… در اختیار بازدیدکنندگان قرار داد.

مطالعه بیشتر: مزایای سایت داشتن

مزایای طراحی وب سایت برای مدارس چیست؟

طراحی سایت برای یک مدرسه می‌تواند فواید زیادی را به همراه داشته باشد .از جمله این که کار اولیای دانش‌آموزان را بسیار راحت می‌کند. از آنجایی که بسیاری از اولیای دانش‌آموزان دارای مشغله‌های فراوانی هستند .شرکت در جلسات اولیا و مربیان و همچنین مراجعه پیوسته به مدرسه جهت بررسی وضعیت درسی دانش‌آموز برای شمار زیادی از آنها کار سخت و برخی اوقات غیرممکنی به شمار می‌رود.

امکانات طراحی وب سایت مدرسه باید چگونه باشد؟

دانش‌آموزان و اولیا بتوانند با استفاده از نام کاربری مخصوص وارد وب سایت مدرسه شده. و مواردی مانند لیست حضور و غیاب، نمرات و… را مشاهده کنند. علاوه بر این خوب است بخشی در سایت مدرسه در نظر گرفته شود تا امکان برقراری ارتباط و تماس با مسئولین مدرسه فراهم باشد.
در طراحی سایت مدارس می‌توان این امکان را نیز فراهم کرد که معلمان از طریق سایت با اولیای دانش‌آموزان در ارتباط باشند.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما